dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Vedení Prahy se sejde nad návrhem rozpočtu na rok 2018 v září na Karlštejně
Karlštejn. Foto: www.mestys-karlstejn.cz

Vedení Prahy se sejde nad návrhem rozpočtu na rok 2018 v září na Karlštejně

Vedení Prahy se poprvé sejde v kompletním složení nad návrhem rozpočtu na rok 2018 v září. Jednání se uskuteční na výjezdním zasedání v městysu Karlštejn od 17. do 18. září. Vyplývá to z materiálu, který v úterý budou projednávat radní. Finální podobu rozpočtu schvalují pražští zastupitelé.

Na programu jednání bude mimo jiné diskuse o aktuální rozpočtové situaci Prahy, odhad rozpočtových příjmů na příští rok nebo propočet modelu finančních vztahů Prahy a městských částí. Projednány budou také investice nebo požadavky a limity běžných výdajů. Samostatně se povede diskuse o financování pražské integrované dopravy.

Kromě členů vedení města se výjezdního jednání zúčastní zástupci zastupitelských klubů koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), ředitelka magistrátu Martina Děvěrová nebo generální ředitel dopravního podniku Martin Gillar.

Praha má na letošek schválen rozpočet s výdaji 62,2 miliardy a příjmy 47,2 miliardy korun. Rozdíl město dorovná ze státních příspěvků.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru