dnes
Neděle - skorojasno
4°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
4°C
Vedení Prahy se sejde nad návrhem rozpočtu na rok 2018 v září na Karlštejně
Karlštejn. Foto: www.mestys-karlstejn.cz

Vedení Prahy se sejde nad návrhem rozpočtu na rok 2018 v září na Karlštejně

Vedení Prahy se poprvé sejde v kompletním složení nad návrhem rozpočtu na rok 2018 v září. Jednání se uskuteční na výjezdním zasedání v městysu Karlštejn od 17. do 18. září. Vyplývá to z materiálu, který v úterý budou projednávat radní. Finální podobu rozpočtu schvalují pražští zastupitelé.

Na programu jednání bude mimo jiné diskuse o aktuální rozpočtové situaci Prahy, odhad rozpočtových příjmů na příští rok nebo propočet modelu finančních vztahů Prahy a městských částí. Projednány budou také investice nebo požadavky a limity běžných výdajů. Samostatně se povede diskuse o financování pražské integrované dopravy.

Kromě členů vedení města se výjezdního jednání zúčastní zástupci zastupitelských klubů koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), ředitelka magistrátu Martina Děvěrová nebo generální ředitel dopravního podniku Martin Gillar.

Praha má na letošek schválen rozpočet s výdaji 62,2 miliardy a příjmy 47,2 miliardy korun. Rozdíl město dorovná ze státních příspěvků.


Nejdéle působící pražský starosta Žďárský byl opět zvolen

15. listopadu 2018 v 11:57

Pavel Ždárský (Kbely náš domov), který vede pražské Kbely už 21 let, byl včera opět zvolen starostou. Na ustavujícím zasedání o tom městské části dnes rozhodli v říjnu zvolení zastupitelé Prahy 19. Jeho uskupení získalo 11 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu.

Starostou Uhříněvsi byl zvolen Vojtěch Zelenka

15. listopadu 2018 v 11:54

Starostou pražské Uhříněvsi byl na včerejším prvním povolebním jednání zastupitelstva zvolen Vojtěch Zelenka ze STAN. Starostové a nezávislí se Svobodnými, kteří ve volbách kandidovali spolu, utvořili koalici s uskupením Praha 22 Naše město, které je složené z TOP 09, Pirátů a KDU-ČSL a...

Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na jednání pražského zastupitelstva bod týkající se dopravy. Neuspěl

15. listopadu 2018 v 10:16

Opoziční zastupitel Petr Stuchlík z hnutí ANO navrhnul na dnešní ustavující zastupitelstvo bod, který by řešil dopravní priority v hlavním městě. 

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

14. listopadu 2018 ve 12:47

Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru...

Další články
Nahoru