dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská dopravaPražská politika

Vedení Prahy schválilo možný návrat papírových kuponů MHD

Pražští radní dnes schválili možný návrat papírových kuponů pro MHD. Mají být vydávány v případě, že Praze dojdou licence k Opencard. Kupony by se mohly tisknout od března. ČTK to zjistila z materiálu, který dnes projednali radní. Kupony mají fungovat souběžně s Opencard.

Rada zároveň nechá vypracovat analýzu, co s projektem karty dál. Metropole má kvůli údajně nevýhodným smlouvám z minulosti s Opencard dlouhodobé problémy. Praha schválila také lhůtu, po které může odblokovat a znovu využít licence k nevyužívaným Opencard.

„Ubezpečuji všechny stávající držitele Opencard, že pro ně se vůbec nic nemění. Případné změny se v budoucnu dotknou výhradně nových klientů, a to pouze za předpokladu, že dojdou ty licence, které má město k dispozici. I nadále platí to, co jsme s kolegy deklarovali. Papírové kupóny nejsou komplexním řešením, které bychom chtěli brzy představit, nýbrž záložním," uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová.

„Je jistě chvályhodné, že se Praha zamýšlí, co s Opencard do budoucna. V tuto chvíli je však kriticky ohrožena přítomnost. Systém Opencard obsahuje nejen citlivá osobní data více než milionu uživatelů, ale také zhruba 2 miliardy korun. Jedná se de facto o malý bankovní systém Prahy. Jestliže se kdokoliv rozhodne nechat takovýto systém bez podpory, pak se jedná o obrovský hazard. Veškeré případné škody způsobené tímto krokem pak půjdou na vrub současného vedení města. Nedokáži si představit, že by jakákoliv banka nechala svůj systém bez podpory, byť na jediný den," uvedl Martin Opatrný, mluvčí společnosti eMoneyServices (EMS), která vlastní práva k Opencard.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru