dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Vedení Prahy prý zvažuje zásah proti spáčům na zastupitelstvu, připravilo kontroverzní seznam
Pirátská chvilka odpočinku. Foto: archiv

Vedení Prahy prý zvažuje zásah proti spáčům na zastupitelstvu, připravilo kontroverzní seznam

Jednání pražského zastupitelstva dlouhodobě narušovaly skupinky hlučících politiků a jejich hostů v předsálí sálu v budově na Mariánském náměstí. Nyní se problém, který snižoval důstojnost zastupitelského sboru, podařilo vyřešit varovnou cedulí a hlavně asistencí strážníků. Ti jsou při větším hluku vyzýváni předsedajícím schůze, aby zjednali pořádek. Záhy se však objevil další problém, který je tím, že je víc na očích, asi závažnější. Podřimující zastupitelé!

Podle informací zdroje, který má blízko k vedení města, už je připravena série opatření proti spáčům. Pokud by nakonec došlo k jejich realizaci, šlo by  o evropskou raritu.

Na jednáních pražského zastupitelstva, která se konají jednou měsíčně, se rozšířil nešvar, a to pospávání zastupitelů. Je pravda, že diskuse k jednotlivým bodům jsou leckdy úmorné a někteří uspávači hadů jsou schopni vést i mnohaminutové monology. I tak je pospávání neomluvitelné a mohl by kvůli němu hrozit mezinárodní trapas, což si pravděpodobně za pět minut dvanáct uvědomilo i vedení města.

„Tím, že jednání může sledovat díky online přenosům celý svět, skutečně nevypadá dobře, když je v záběru na řečníka i pospávající zastupitel. Je to faux pas! Proto je nyní vybírán člověk, který na jednání Rady připraví návrh opatření, jak proti spáčům bojovat,“ uvedl zdroj, který je dobře seznámen s děním ve vedení města a přeje si zůstat v anonymitě.

Podle zdroje je hledání radního, který se pikantního úkolu zhostí, jen zástěrkou a ve skutečnosti je už seznam opatření proti spáčům vyhotoven a bude předložen radním tento, nebo další týden, aby se vše stihlo do dubnové schůze zastupitelstva. Ta je naplánována na čtvrtek 23. dubna.

Utajovaný materiál pro pražské radní, seznam navrhovaných opatření, jak udržet zastupitele během jednání ve stavu bdělosti:
1. Strážníci, kteří hlídají předsálí, budou chodit i do sálu a budit spáče šťouchanci pendrekem.
2. Zastupitelé budou nově přesazeni podle speciálního klíče, který zaručí, že vedle sebe budou sedět lidé, kteří se vůbec nemají rádi.
3. Když uvidí předsedající, že zastupitelé v sále podřimují, postaví se, otočí se čelem k portrétu prezidenta Miloše Zemana a začne nahlas číst texty Ferdinanda Peroutky.
4. Na jednání bude v lavicích pro hosty sedět exprimátor Pavel Bém a v případě upadající morálky začne přednášet o tunelu Blanka za 26 miliard.
5. V levém rohu sálu budou usazeni fotbaloví fanoušci, kteří, když uvidí dřímajícího politika, začnou skandovat heslo Budíček!

Všechna tato opatření budou doplněna do Jednacího řádu Zastupitelstva hl. m. Prahy, konkrétně do článku 8, vzniknou nové body 10,11,12,13 a 14.

Co říká na uvažovaná opatření odborník? „Myslím, že by tyto novinky mohly pomoci udržet zastupitele bdělé. Jen si nejsem jist u toho šťouchání pendrekem, je možné, že by u psychicky slabších jedinců mohl takový šok způsobit nečekanou reakci jejich těla, což by mohlo v záběru kamer způsobit další trapas,“ uvedl pro server Pražský patriot psycholog Lukáš Apríl. Věříme, že vás aprílová zpráva pobavila.

Zastupitelé spí, či bdí?

img-3161-nahled

ds5a0181-nahled

ds5a0206-nahled

img-2857-nahled

img-2835-nahled

img-2970-nahled

img-2723-nahled

img-3095-nahled

img-3024-nahled

ds5a0252-nahled

ds5a0158-nahled


Další články
Nahoru