Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Vedení Prahy projednalo první letošní změny územního plánu
Změny územního plánu jsou nezbytné pro bytovou výstavbu. Ilustrační foto: archiv

Vedení Prahy projednalo první letošní změny územního plánu

Na pondělním jednání vedení Prahy předložil náměstek primátora pro územní a strategický rozvoj Petr Hlaváček (STAN) první skupinu návrhů změn územního plánu v tomto roce. Projednávání změn bude nadále řešeno pravidelně v měsíčních intervalech. Radní se zabývali také přípravou kontribučních smluv, které slouží pro spoluúčast investorů na výstavbě veřejné infrastruktury.

V uplynulých čtyřech letech bylo projednáno téměř dva tisíce žádostí o změnu územního plánu. V nastoleném trendu má Praha v plánu pokračovat i nadále. 

„Projednávání změn bude s novou radou probíhat ve standardním režimu uplynulého volebního období, kdy jsme celý proces oproti předchozím obdobím výrazně zrychlili,“ uvedl Hlaváček. 

Ve shodě s městskými částmi a Výborem pro územní rozvoj budou veškeré změny předloženy k projednání pražským zastupitelům. Schválené změny budou následně zaneseny do územního plánu. „Změny územního plánu jsou klíčové pro řešení dostupnosti bydlení, umožňují totiž odblokovat nová území pro výstavbu bytů a veřejné infrastruktury,“ dodal Hlaváček. 

Pražští radní dále projednali přípravu další vlny smluv s investory o jejich finanční spoluúčasti na výstavbě veřejné infrastruktury. Dohody s investory budou schváleny na základě Metodiky spoluúčasti investorů.


Autor: Cen

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru