Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vedení Prahy projednalo první letošní změny územního plánu
Změny územního plánu jsou nezbytné pro bytovou výstavbu. Ilustrační foto: archiv

Vedení Prahy projednalo první letošní změny územního plánu

Na pondělním jednání vedení Prahy předložil náměstek primátora pro územní a strategický rozvoj Petr Hlaváček (STAN) první skupinu návrhů změn územního plánu v tomto roce. Projednávání změn bude nadále řešeno pravidelně v měsíčních intervalech. Radní se zabývali také přípravou kontribučních smluv, které slouží pro spoluúčast investorů na výstavbě veřejné infrastruktury.

V uplynulých čtyřech letech bylo projednáno téměř dva tisíce žádostí o změnu územního plánu. V nastoleném trendu má Praha v plánu pokračovat i nadále. 

„Projednávání změn bude s novou radou probíhat ve standardním režimu uplynulého volebního období, kdy jsme celý proces oproti předchozím obdobím výrazně zrychlili,“ uvedl Hlaváček. 

Ve shodě s městskými částmi a Výborem pro územní rozvoj budou veškeré změny předloženy k projednání pražským zastupitelům. Schválené změny budou následně zaneseny do územního plánu. „Změny územního plánu jsou klíčové pro řešení dostupnosti bydlení, umožňují totiž odblokovat nová území pro výstavbu bytů a veřejné infrastruktury,“ dodal Hlaváček. 

Pražští radní dále projednali přípravu další vlny smluv s investory o jejich finanční spoluúčasti na výstavbě veřejné infrastruktury. Dohody s investory budou schváleny na základě Metodiky spoluúčasti investorů.


Autor: Cen

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Novým předsedou Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 1 je Jonáš Felkl

Včera v 16:20

Na svém zasedání v úterý 21. května zvolilo Zastupitelstvo MČ Praha 1 nového předsedu kontrolního výboru. Stal se jím zastupitel Jonáš Felkl (bez politické příslušnosti), který kandidoval za Praha 1 Sobě. Nahradil tak Pavla Čižinského rovněž z uskupení Praha...

Další články
Nahoru