dnes
Sobota - obcasny-dest
10°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Vedení Prahy projedná v září během výjezdního zasedání rozpočet na příští rok
Rada hl. m. Prahy. Foto: archiv

Vedení Prahy projedná v září během výjezdního zasedání rozpočet na příští rok

Členové Rady hl. m. Prahy se kvůli projednání rozpočtu na příští rok sejdou 20. a 21. září na výjezdním zasedání. Projednávat budou mimo jiné aktuální rozpočtovou situaci, odhad příjmů v příštím roce nebo financování městských částí. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Výjezdní zasedání k rozpočtu pořádá vedení města každoročně.

Podle schváleného programu vedení města nejdříve projedná aktuální situaci a zmíněné odhady rozpočtových příjmů pro rok 2021. Radní projednají zadluženost města. Představena bude částka, kterou dá magistrát městským částem. Na programu jsou požadavky na úspory a limity běžných výdajů. Prodiskutován bude investiční plán.

Na výjezdním zasedání budou kromě radních také předsedové zastupitelských klubů, předseda finančního výboru nebo zástupkyně ředitele magistrátu pro finance a správu majetku a vedoucí oddělení rozpočtových analýz.

Po výjezdním zasedání bude v říjnu hotova druhá verze návrhu rozpočtu. Po jejím projednání bude do konce října hotova definitivní verze dokumentu. V listopadu jej projednají radní a následně jej předloží magistrátním výborům a nakonec zastupitelům.

Pro letošní rok má Praha z loňského prosince schválený rozpočet s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy.


Zasedání zastupitelů Prahy 4 se bude konat ve středu. Jaký je program?

21. září 2020 v 11:50

Jedenácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 23. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice v Táborské ulici (sál 301).

Další články
Nahoru