Dnes Sobota - oblacno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vedení Prahy projedná v září během výjezdního zasedání rozpočet na příští rok
Rada hl. m. Prahy. Foto: archiv

Vedení Prahy projedná v září během výjezdního zasedání rozpočet na příští rok

Členové Rady hl. m. Prahy se kvůli projednání rozpočtu na příští rok sejdou 20. a 21. září na výjezdním zasedání. Projednávat budou mimo jiné aktuální rozpočtovou situaci, odhad příjmů v příštím roce nebo financování městských částí. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Výjezdní zasedání k rozpočtu pořádá vedení města každoročně.

Podle schváleného programu vedení města nejdříve projedná aktuální situaci a zmíněné odhady rozpočtových příjmů pro rok 2021. Radní projednají zadluženost města. Představena bude částka, kterou dá magistrát městským částem. Na programu jsou požadavky na úspory a limity běžných výdajů. Prodiskutován bude investiční plán.

Na výjezdním zasedání budou kromě radních také předsedové zastupitelských klubů, předseda finančního výboru nebo zástupkyně ředitele magistrátu pro finance a správu majetku a vedoucí oddělení rozpočtových analýz.

Po výjezdním zasedání bude v říjnu hotova druhá verze návrhu rozpočtu. Po jejím projednání bude do konce října hotova definitivní verze dokumentu. V listopadu jej projednají radní a následně jej předloží magistrátním výborům a nakonec zastupitelům.

Pro letošní rok má Praha z loňského prosince schválený rozpočet s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy.


Praha 12 chce letos dokončit novou školku Mydlinky

12. ledna 2021 v 15:11

Prioritou dvanácté městské části pro letošní rok je dokončení stavby nové radnice. „Dále bychom v tomto roce chtěli začít se stavbou nové čtyřtřídní mateřské školy Mydlinky a dokončit ji v příštím roce,“ uvedl místostarosta Prahy 12 Jiří Fremr (ODS).

Musí prý chránit vládu před mou klávesnicí. Tak tímto mi Zeman polichotil

26. prosince 2020 v 11:11

„Lichotí mi, když si Miloš Zeman myslí, že vláda potřebuje jeho ochranu před mou klávesnicí. A dokonce to má potřebu říct ve vánočním poselství. Smyslem novinařiny je, aby mocní byli pod kontrolou. Slibuji prezidentovi i vládě, že Respekt bude tuto službu poskytovat...

Poslední letošní jednání pražských zastupitelů lze sledovat online

16. prosince 2020 ve 22:23

Nadcházející 22. zasedání Zastupitelstva hl. m Prahy ve čtvrtek 17. prosince se uskuteční opět v upraveném režimu, aby byla dodržena aktuální mimořádná opatření. Zasedání se koná ve Velkém jednacím sále v budově Nové radnice na Mariánském náměstí, začíná v 8:30 hodin a je veřejné. Magistrát...

Další články
Nahoru