Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Pondělí 12. 4. 2021
Svátek má Julius
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vedení Prahy projedná v září během výjezdního zasedání rozpočet na příští rok
Rada hl. m. Prahy. Foto: archiv

Vedení Prahy projedná v září během výjezdního zasedání rozpočet na příští rok

Členové Rady hl. m. Prahy se kvůli projednání rozpočtu na příští rok sejdou 20. a 21. září na výjezdním zasedání. Projednávat budou mimo jiné aktuální rozpočtovou situaci, odhad příjmů v příštím roce nebo financování městských částí. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Výjezdní zasedání k rozpočtu pořádá vedení města každoročně.

Podle schváleného programu vedení města nejdříve projedná aktuální situaci a zmíněné odhady rozpočtových příjmů pro rok 2021. Radní projednají zadluženost města. Představena bude částka, kterou dá magistrát městským částem. Na programu jsou požadavky na úspory a limity běžných výdajů. Prodiskutován bude investiční plán.

Na výjezdním zasedání budou kromě radních také předsedové zastupitelských klubů, předseda finančního výboru nebo zástupkyně ředitele magistrátu pro finance a správu majetku a vedoucí oddělení rozpočtových analýz.

Po výjezdním zasedání bude v říjnu hotova druhá verze návrhu rozpočtu. Po jejím projednání bude do konce října hotova definitivní verze dokumentu. V listopadu jej projednají radní a následně jej předloží magistrátním výborům a nakonec zastupitelům.

Pro letošní rok má Praha z loňského prosince schválený rozpočet s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy.


Praha 5 uspořádala on-line mítinky, tento typ jednání s veřejností chce využívat i v budoucnu

29. března 2021 ve 20:45

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany, kterých se zúčastnilo přes sto lidí. Úřad počítá s on-line mítinky i do budoucna.

Další články
Nahoru