dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Vedení Prahy chce ztížit volný vstup na magistrát, u vchodu nechá nainstalovat bezpečnostní rámy
Historická budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí. Nyní je do ní volný přístup, to se od podzimu změní. Foto: archiv

Vedení Prahy chce ztížit volný vstup na magistrát, u vchodu nechá nainstalovat bezpečnostní rámy

Do hlavní budovy pražského magistrátu by už od září mohli návštěvníci chodit bezpečnostními rámy. Vedení Prahy chce zpřísnit vstup do budovy na Mariánském náměstí. Nová opatření by mohla fungovat od září, na kolik přesně vyjdou, zatím není jasné.

„Není to tak, že se sem lidé nedostanou. Radnice nebude uzavřená, ale lépe zabezpečená. Nyní si může kdokoliv a kdykoliv chodit, kam se mu zachce," řekl Hadrava. Podle jeho slov se stejně musí lidí například na návštěvu radních kvůli jejich vytížení objednat dopředu. „Nic se tak nezmění," dodal.

Instalovat rámy a zábrany by podle jeho odhadu mohlo město v průběhu prázdnin, v budově totiž není takový provoz jako v ostatní měsíce. Praha navíc bude muset vypsat výběrové řízení například na dodavatele rámů a dalších bezpečnostních prvků. Jako první krok pak v následujících týdnech podle Hadravy město zavře v druhé patře budovy dveře oddělující chodby s kancelářemi radních od schodiště.

Návštěvníci, kteří do budovy přijdou, pak budou u vchodu dostávat visačky a z recepce budou muset zavolat do konkrétní kanceláře, kam mají namířeno. Zaměstnanci budou mít své karty, kterými si u vchodu „pípnou". Podle Hadravy ale ještě bude muset město nový provozní režim doladit – v budově totiž sídlí mimo jiné kadeřnictví, banka či květinářství.

Z textu schváleného rozpočtu hlavního města pak vyplývá, že zabezpečena má být nejen hlavní budova na Mariánském náměstí, ale také Škodův palác nebo nová úřední budova.

Minulý týden se na jednání pražského zastupitelstva proti vybavení budovy rámem postavili někteří opoziční zastupitelé. Proti jejich instalaci vystoupil například Jakub Michálek (Piráti), podle jeho slov se tak magistrát uzavírá, namísto aby byl lidem otevřen.


Další články
Nahoru