dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Vedení Prahy nechá sjednotit značení veřejných WC. Bude méně pomočených míst, slibují si radní
Ilustrační foto: jimmyweee / Wikimedia Commons

Vedení Prahy nechá sjednotit značení veřejných WC. Bude méně pomočených míst, slibují si radní

Hlavní město Praha si nechá vypracovat jednotný systém značení veřejných toalet. Cílem je zlepšit cestu k nim, a zabránit tak znečišťování veřejných prostranství. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili radní hlavního města.

„Současné značení veřejných toalet je nejednotné, často jsou toalety značeny až v jejich bezprostřední blízkosti. Některá označení nejsou dostatečně výrazná a splývají s ostatní reklamou," píše se v dokumentu, který schválili radní.

Jednotlivé toalety jsou prý navíc značeny rozdílným způsobem. Cílem města je tak sjednotit vizuálně značení veřejných záchodů a vytvořit systém umístění značek upozorňujících na veřejné toalety.

Systém bude vytvořen dle seznamu veřejných toalet, který má magistrát vypracovaný. Součástí návrhu značení bude i finanční vyčíslení nákladů na přeznačení veřejných toalet. Materiál by měl být hotov do letošního 31. července.

Praha již na začátku roku vytipovala místa v centru, která jsou lidskou močí pravidelně znečišťována a zahájila na nich pravidelný každodenní úklid. Na jeho zajištění město pro letošní rok vyčlenilo 3 000 000 korun.

„Znečišťování veřejných prostranství v centru působí negativně na obyvatele i návštěvníky Prahy. Současné označení veřejných toalet je však nejednotné, málo výrazné, někdy splývá s ostatní reklamou a toalety jsou značeny až v bezprostřední blízkosti. Chceme získat návrh nového systému značení včetně odhadované finanční náročnosti,“ řekl pražský primátor Tomáš Hudeček.


Další články
Nahoru