Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Vedení Prahy 9 rozdalo 600 porcí rybí polévky
Na polévku se stála dlouhá fronta. Foto: P9

Vedení Prahy 9 rozdalo 600 porcí rybí polévky

Stovky strávníků dnes obsloužili na náměstí OSN starosta Prahy 9 Tomáš Portlík a členové rady městské části Adam Vážanský, Jana Nowaková Těmínová, Kamila Matějková, Jiří Janák a Jan Poupě. Rozlévání vánoční rybí polévky je v Praze 9 tradicí.  

Politici městské části obsluhovali své obyvatele už podeváté. „V tradici rybích polévek budeme určitě pokračovat i v dalších letech. Lidé se nechodí jen najíst, ale také popovídat si mezi sebou, i s námi. Je to krásná příležitost popřát jim osobně hezké svátky. Rozlili jsme dnes 600 porcí. Kuchař Honza už od včera vařil ve čtyřech hrncích 200 litrů polévku, na kterou padlo 35 kilogramů kapříků. Zase se mu povedla, musel jsem si třikrát přidat. Na všechny se ale dostalo, “ říká starosta Portlík. 

Už před desátou se před stánky, kde byla k dispozici i kuřecí polévka, a vánočka a čaj, vytvořila fronta. „Řekl bych, že ekonomická krize byla znát i tady. Zájemců bylo více než v předchozích letech. Častěji si také přidávali a odnášeli si i několik porcí domů. Vánoční polévka je to nejmenší, co pro potřebné můžeme udělat,“ dodal místostarosta Adam Vážanský.

Rybí premiéru si na rozdíl od Tomáše Portlíka a Adama Vážanského užila nová místostarostka pro sociální oblast Kamila Matějková. „Jsem moc ráda, že jsem si to mohla vyzkoušet a v příštích letech u této hezké tradice určitě nebudu chybět,“ uvedla. 

Podle tradice byla rybí polévka o Vánocích určena pro potřebné a bezdomovceV posledních letech se ale akt jejího rozlévání stále více stává sousedským setkáváním. Polévky uvařil také už tradičně kuchař z restaurace U Šebestiána v Kolbenově ulici v Praze 9.


Autor: red

Štědrá bohoslužba na Veronském náměstí

23. prosince 2022 v 07:14

Bohoslužba se bude se konat venku na Veronském náměstí s následným rozdáváním dárečků a vánočního punče kolemjdoucím.

Betlémské světlo v kostele sv. Václava

22. prosince 2022 ve 21:12

Dnes převzala Monika Shaw Salajová – místostarostka Prahy 5 od skautů na Okrouhlíku Betlémské světlo a společně s farářem rozsvítila v kostele sv. Václava.

Praha 13: Česká mši vánoční ve Stodůlkách

22. prosince 2022 ve 12:51

V neděli 25. prosince uslyšíte Českou mši vánoční. Účinkuje Stodůlecký chrámový pěvecký sbor s hosty a orchestrem. Řídí Jiří Kubík.

Praha 6: Bruslení na zimním stadionu HC Hvězda Praha

22. prosince 2022 ve 12:34

Bruslit na zimním stadionu HC Hvězda Praha můžete i během svátků.  

Pro Betlémské světlo na Jižní Město

21. prosince 2022 v 18:19

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Z Betléma se světlo letecky přepravuje do Vídně.  Odtud světlo rakouští skauti předávají do celé Evropy.

Pro Betlémské světlo na Okrouhlík

21. prosince 2022 v 10:09

Betlémské světlo doputovalo na Prahu 5 a přijít si pro něj můžete ve čtvrtek 22. prosince přímo ke skautům na Okrouhlík.

Praha 6 zve na poslední trh této sezóny

21. prosince 2022 v 07:05

Ve čtvrtek se koná na Kulaťáku úplně poslední trh této sezóny. Na místě bude zelenina nejen do bramborového salátu, pečivo, káva, občerstvení tak, jako vždy! Jediná změna se týká doby konání, kdy trhy začínají standardně v 8 ale končí až v 16 hodin.

Vánoční koncert v Emauzském opatství

20. prosince 2022 ve 21:10

Koncert můžete slyšet ve středu 21. prosince od 18 hodin.

Další články
Nahoru