Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Vedení Prahy 9 rozdalo 600 porcí rybí polévky
Na polévku se stála dlouhá fronta. Foto: P9

Vedení Prahy 9 rozdalo 600 porcí rybí polévky

Stovky strávníků dnes obsloužili na náměstí OSN starosta Prahy 9 Tomáš Portlík a členové rady městské části Adam Vážanský, Jana Nowaková Těmínová, Kamila Matějková, Jiří Janák a Jan Poupě. Rozlévání vánoční rybí polévky je v Praze 9 tradicí.  

Politici městské části obsluhovali své obyvatele už podeváté. „V tradici rybích polévek budeme určitě pokračovat i v dalších letech. Lidé se nechodí jen najíst, ale také popovídat si mezi sebou, i s námi. Je to krásná příležitost popřát jim osobně hezké svátky. Rozlili jsme dnes 600 porcí. Kuchař Honza už od včera vařil ve čtyřech hrncích 200 litrů polévku, na kterou padlo 35 kilogramů kapříků. Zase se mu povedla, musel jsem si třikrát přidat. Na všechny se ale dostalo, “ říká starosta Portlík. 

Už před desátou se před stánky, kde byla k dispozici i kuřecí polévka, a vánočka a čaj, vytvořila fronta. „Řekl bych, že ekonomická krize byla znát i tady. Zájemců bylo více než v předchozích letech. Častěji si také přidávali a odnášeli si i několik porcí domů. Vánoční polévka je to nejmenší, co pro potřebné můžeme udělat,“ dodal místostarosta Adam Vážanský.

Rybí premiéru si na rozdíl od Tomáše Portlíka a Adama Vážanského užila nová místostarostka pro sociální oblast Kamila Matějková. „Jsem moc ráda, že jsem si to mohla vyzkoušet a v příštích letech u této hezké tradice určitě nebudu chybět,“ uvedla. 

Podle tradice byla rybí polévka o Vánocích určena pro potřebné a bezdomovceV posledních letech se ale akt jejího rozlévání stále více stává sousedským setkáváním. Polévky uvařil také už tradičně kuchař z restaurace U Šebestiána v Kolbenově ulici v Praze 9.


Autor: red

Zoo Praha rozsvítí svůj vánoční strom na Veselovského louce

Dnes ve 12:04

V neděli 3. prosince rozsvítí Zoo Praha svůj vánoční strom na Veselovského louce. Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také vzácné hosty – herce Ondřeje Vetchého a taneční pár z probíhající řady soutěže StarDance cukráře Josefa...

Vánoční Galerii Harfa ovládnou Disney postavičky

Dnes v 11:38

Ve vánočně nazdobeném obchodním centru Galerie Harfa návštěvníky letos přivítají postavičky od Walta Disneyho, bude se soutěžit o kouzelné dětské knížky od Albatros Media nebo bruslit s maskoty HC Sparta. 

V Praze 6 se během víkendu rozsvítí sedm stromků

Dnes v 10:31

Začátek adventu bude v Praze 6 ve znamení rozsvěcení vánočních stromů. Můžete si zapívat koledy a vánočně se naladit. Rozsvícení stromků připravuje radnice společně s místními komunitami, které si mají doprovodný program.

Vánoční těšení na radnici

Dnes v 07:30

Vánoční těšení se koná 3. prosince od 14:30 hodin v prostorách Galerie 9 a obřadní síni vysočanské radnice, Sokolovská 14/324, Praha 9.

Vánoční jarmark na radnici Prahy 13

Včera v 16:31

Na radnici Prahy 13 na Slunečním náměstí se 6. prosince koná vánoční jarmark. Po celý den se mohou návštěvníci zastavit v obřadní síni a pořídit drobné dárky.

Na Vítězném náměstí se rozsvítí vánoční strom

Včera v 15:47

Praha 6 zve obyvatele a návštěvníky šestky na slavnostní zahájení adventu na Vítězné náměstí, kde se v neděli 3. prosince v 18 hodin rozsvítí vánoční strom Prahy 6.

Mikuláš na ledě v Praze 10

Včera v 09:57

Praha 10 spolu se zimním stadionem Icerink připravilia na 5. prosince mikulášské bruslení se vstupem pro veřejnost zdarma.

Adventní neděle na Karlínském náměstí

Včera v 07:46

Magická atmosféra, vůně svařeného vína, dřevěný betlém, koledy a spousty dobrot, to vše vám zpříjemní vánoční shon. V neděli 17. prosince si na Karlínském náměstí můžete užít poslední letošní adventní neděli.

Tradiční české Vánoce Prahy 14

Včera v 07:02

Cimbálová kapela, ponocný Třebek, rychtář Janek, soutěže a občerstvení v pondělí 4. prosince.

Vánoční smrk na Karlínském náměstí v Praze 8 už svítí

28. listopadu 2023 ve 14:40

První z pěti vánočních stromů Prahy 8 se v pondělí rozsvítil na Karlínském náměstí. Jde o darovaný smrk od občana osmé městské části. Z pěti vánočních stromů Prahy 8 jsou dva rostlé. Tři jsou pak dary od občanů.

Praha 7 zve na akce spojené s adventem

28. listopadu 2023 v 10:50

Praha 7 na počátku adventního období opět rozsvítí dva vánoční stromy. Ve středu 29. listopadu v 16 hodin se uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí a ve středu 6. prosince v 16 hodin bude rozsvícen vánoční strom na Ortenově náměstí. Informovala o tom...

Praha 5 se chystá na advent

28. listopadu 2023 v 10:37

Radnice Prahy 5 zajistí během adventu dva vánoční stromy na veřejných prostranstvích, a to před basilikou sv. Václava na Smíchově a na Tileho náměstí na Barrandově. Jejich rozsvícení se plánuje na 3. prosince a bude spojeno se setkáním občanů a kulturně-společenskými akcemi. Osvíceny budou také...

První prosincovou sobotu se rozsvítí vánoční strom v Nuslích

28. listopadu 2023 v 09:35

Tradičně netradiční bude v sobotu 2. prosince zahájení adventu na náměstí Bratří Synků v Nuslích. Tradiční proto, že to je již 4. ročník této akce, netradiční v tom, že se opět nerozsvítí jehličnan, ale listnáč, nyní již bez listí, uprostřed náměstí u Baštovy...

Další články
Nahoru