Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Vedení Prahy 9 podporuje pokračování monitoringu odpadních vod na školách

Už skoro čtvrt roku probíhá na základních školách v Praze 9 ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze (VŠCHT) a Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) unikátní projekt monitoringu odpadních vod na výskyt koronaviru.

Že tento systém funguje, se na společném listopadovém setkání shodli zástupci pražského magistrátu, VŠCHT, Hygienické stanice hl. m. Prahy a PVK. Nadále chtějí v projektu pokračovat a zároveň jej vylepšovat tak, aby ho mohli nabídnout i dalším školám.

„Abychom mohli zamezit zbytečným karanténám škol a přispěli k řízení epidemie, neobejdeme se při testování bez spolupráce s pedagogy, ale především s rodiči a jejich dětmi. Za to jim děkuji. Jejich přístupu si velmi vážíme, stejně jako podpory hlavního města Prahy. Testovat ve školách i monitorovat výskyt koronaviru  v odpadních vodách chceme i nadále, protože se tento systém osvědčuje,” uvedl starosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

„K tomu, abychom dokázali přijímat opatření, která zamezí šíření viru a zároveň nám pomohou udržet běžný provoz škol, musíme mít konkrétní data o jeho výskytu. Už v polovině října nás expertní tým VŠCHT upozornil na první záchyty SARS-CoV-2 v odpadních vodách, které monitorujeme na výstupech z kanalizace v jednotlivých základních školách. Výskyt viru pak gradoval v týdnu před podzimními prázdninami. Proto jsme se rozhodli testovat žáky po jejich návratu do školy. PCR testy z 1. listopadu a poté i o týden později potvrdily výsledky analýzy odpadních vod,“ sdělil radní Prahy 9 pro školství Zdeněk Davídek (za STAN).


Autor: TZ, red

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Praha 6 očkovala třetí dávkou, vakcínu dostali senioři a dlouhodobě nemocní

23. listopadu 2021 v 17:26

V centrech sociální péče Prahy 6 se očkovalo třetí dávkou vakcíny proti nemoci covid-19. Očkování se dnes dobrovolně zúčastnilo 55 seniorů z městské části. Přeočkovat se v předešlých dnech nechali rovněž obyvatelé domů s pečovatelskou službou, pacienti v léčebně dlouhodobě nemocných a také...

Radnice Prahy 13 své služby ani úřední hodiny neomezuje

22. listopadu 2021 v 11:44

Praha 13 přijala interní opatření proti šíření onemocnění covid-19, nicméně úřední hodiny a služby úřadu zůstávají pro všechny občany a klienty nezměněny.

Další články
Nahoru