dnes
Sobota - bourky
25°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
28°C
pozítří
Pondělí - bourky
26°C
Vedení Prahy 7 nesouhlasí s vymezením části hladiny Vltavy pro jetsurfy, Praze 8 to nevadí
Ilustrační foto: Facebook Jetsurf

Vedení Prahy 7 nesouhlasí s vymezením části hladiny Vltavy pro jetsurfy, Praze 8 to nevadí

Praha 7 nesouhlasí s vymezením vodní plochy na Vltavě pro provoz takzvaných jetsurfů, které mají mít svou plochu mezi mostem Barikádníků a železničním mostem. Důvodem je hlučnost strojů a kolize nástupního místa s plánovanou cyklostezkou. Vyplývá to z usnesení radních. O vyjádření ke svému záměru požádala radnici Státní plavební správa (SPS). Nápad vymezit plochu pro jetsurfy naopak nevadí vedení Prahy 8. Jetsurf je malé motorové plavidlo pro jednu osobu.

„Důvodem nesouhlasu se záměrem je křížení nástupu uživatelů vodní plochy na vodní hladinu s plánovanou cyklostezkou, jejíž vytíženost lze odvodit od využívání již vybudovaných navazujících úseků na pravém břehu," píše se v dokumentu, který schválili radní Prahy 7. Dalším důvodem k nesouhlasu je hluk z motorových plavidel.

Plocha pro jetsurfy by se rozkládala podél pravého břehu Vltavy mezi mostem Barikádníků a železničním mostem. Má být dlouhá 370 metrů, široká 30 až 40 metrů a vyznačena by byla bójemi na hladině. Provozní doba je navržena na každý den od 1. května do 30. září, a to od 09:00 do 19:00. Naráz by mohly plout maximálně tři stroje. Na Vltavě by byla plocha vymezena na dva roky.

Na rozdíl od sedmé městské části záměr nevadí vedení Prahy 8, u jejíhož břehu by plocha byla. „Praha 8 proti tomu nemá námitky, v blízkosti není obytná zástavba," řekl ČTK starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

Jetsurf je malé plavidlo s motorem pro jednu osobu, při jehož provozu lidé na plavidlech například objíždějí řady uměle vytvořených překážek, skáčou na nich nad vodní hladinou nebo provádí další akrobatické prvky.


Prahou prošly tisíce lidí, u sídla komunistů po nich zůstala rakev

22. srpna 2019 v 00:11

Metropolí prošly ve středu večer tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 000. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi.

Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

21. srpna 2019 v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Další články
Nahoru