dnes
Neděle - oblacno
24°C
zítra
Pondělí - oblacno
25°C
pozítří
Úterý - oblacno
20°C
Vedení Prahy 7 nesouhlasí s vymezením části hladiny Vltavy pro jetsurfy, Praze 8 to nevadí
Ilustrační foto: Facebook Jetsurf

Vedení Prahy 7 nesouhlasí s vymezením části hladiny Vltavy pro jetsurfy, Praze 8 to nevadí

Praha 7 nesouhlasí s vymezením vodní plochy na Vltavě pro provoz takzvaných jetsurfů, které mají mít svou plochu mezi mostem Barikádníků a železničním mostem. Důvodem je hlučnost strojů a kolize nástupního místa s plánovanou cyklostezkou. Vyplývá to z usnesení radních. O vyjádření ke svému záměru požádala radnici Státní plavební správa (SPS). Nápad vymezit plochu pro jetsurfy naopak nevadí vedení Prahy 8. Jetsurf je malé motorové plavidlo pro jednu osobu.

„Důvodem nesouhlasu se záměrem je křížení nástupu uživatelů vodní plochy na vodní hladinu s plánovanou cyklostezkou, jejíž vytíženost lze odvodit od využívání již vybudovaných navazujících úseků na pravém břehu," píše se v dokumentu, který schválili radní Prahy 7. Dalším důvodem k nesouhlasu je hluk z motorových plavidel.

Plocha pro jetsurfy by se rozkládala podél pravého břehu Vltavy mezi mostem Barikádníků a železničním mostem. Má být dlouhá 370 metrů, široká 30 až 40 metrů a vyznačena by byla bójemi na hladině. Provozní doba je navržena na každý den od 1. května do 30. září, a to od 09:00 do 19:00. Naráz by mohly plout maximálně tři stroje. Na Vltavě by byla plocha vymezena na dva roky.

Na rozdíl od sedmé městské části záměr nevadí vedení Prahy 8, u jejíhož břehu by plocha byla. „Praha 8 proti tomu nemá námitky, v blízkosti není obytná zástavba," řekl ČTK starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

Jetsurf je malé plavidlo s motorem pro jednu osobu, při jehož provozu lidé na plavidlech například objíždějí řady uměle vytvořených překážek, skáčou na nich nad vodní hladinou nebo provádí další akrobatické prvky.


Starosta Řeporyjí Novotný čelí obvinění

Dnes v 09:12

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému.

Praha 4 poskytne další slevy na nájemném

3. července 2020 v 09:25

Další vlnu slev schválila na středečním zasedání Rada městské části Praha 4. Úlevy se týkají těch podnikatelů, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizovým opatřením vlády nemohli mít otevřeny své provozovny v květnu nebo červnu. Těmto nájemcům poskytne městská...

Pražský inovační institut má nového ředitele

2. července 2020 v 09:29

Na základě otevřeného a transparentního výběrového řízení na pozici nového ředitele Pražského inovačního institutu byl po komisní shodě vybrán Bohumil Kartous. 

V Praze 1 uctili památku statečného vojáka a odbojáře armádního generála Josefa Bílého

1. července 2020 v 19:00

Armádní generál Josef Bílý se narodil 30. 6. 1872. K uctění jeho památky se uskutečnila v úterý 30. června v Mikulandské ulici vzpomínková akce. Setkání před pamětní deskou se mj. zúčastnili starosta Prahy 1 Petr Hejma, ředitel Vojenského historického ústavu generál Aleš Knížek i Mojmír Churavý a...

Další články
Nahoru