Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vedení Prahy 5 upustilo od plánu stavby obřadní síně v parku Sacré Coeur
Vítězný návrh svatební síně. Vizualizace: P5

Vedení Prahy 5 upustilo od plánu stavby obřadní síně v parku Sacré Coeur

Vedení Prahy 5 zrušilo záměr stavby síně pro pořádání svateb a kulturních akcí v parku Sacré Coeur na Smíchově, plán vznikl v minulém volebním období. Vyplývá to z rozhodnutí radních městské části z konce loňského roku. Městská část na podobu stavby dříve uspořádala architektonickou soutěž. Podle usnesení radních jsou důvody zrušení záměru zejména ekonomické, radnice chce peníze investovat do stavby škol.

Sál s kapacitou asi 100 lidí měl být ve východní části parku, který se nachází ve svahu mezi ulicemi Holečkova a Kartouzská. Kromě sálu měla být v budově kavárna či galerie. V architektonické soutěži před komunálními volbami v roce 2022 uspěl návrh architekta Václava Škardy. Tehdejší vedení radnice argumentovalo pro stavbu tím, že radnicí využívaná obřadní síň ve Stroupežnického ulici není dost reprezentativní.

Od listopadu roku 2022 vládne v Praze 5 koalice Prahy 5 Sobě, Pirátů a SEN 21, která stavbu obřadní síně nepovažuje za investiční prioritu. Tou je stavba nových škol, která je nutná pro zajištění dostatečných kapacit pro děti obyvatel městské části.

„Realizace obřadní síně se tak v tuto chvíli dostává až za tyto priority, není zajištěno budoucí financování realizace stavby a není tak aktuální řešit a financovat projektovou přípravu záměru," stojí v usnesení radních.

Místo není pro záměr podle dokumentu vhodné ani z hlediska dopravy. „Umístění záměru je daleko od hromadné dopravy, a lze tak předpokládat vyšší tlak na využívání individuální automobilové dopravy a tlak na počet parkovacích míst," stojí v dokumentu. Podle územního plánu by měla u síně navíc vzniknout mateřská škola, což by mohlo přinést problémy s prostorem.

Dokument uvádí, že v případě příznivější ekonomické situace se lze v budoucnu k záměru vrátit. Zmiňuje také zvažovanou rekonstrukci letohrádku Portheimka ve Štefánikově ulici na Smíchově, který by v budoucnu také mohl sloužit pro svatby.

Pátá městská část má zhruba 86 000 obyvatel a zahrnuje Hlubočepy, Košíře, Motol, Radlice, Smíchov a části Jinonic, Malé Strany a Břevnova.

 


Autor: ČTK

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru