dnes
Pondělí - polojasno
24°C
zítra
Úterý - oblacno
21°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
20°C
Vedení Prahy 5 má programové prohlášení. Plánuje investice, zřídí pro ně samostatný odbor
V srpnu byla zahájena komplexní rekonstrukce Raudnitzova domu v Hlubočepích, který bude přestavěn na dům pro seniory. Takto by měla kulturní památka vypadat po rekonstrukci. Vizualizace: P5

Vedení Prahy 5 má programové prohlášení. Plánuje investice, zřídí pro ně samostatný odbor

Vedení Prahy 5, kde v září bývalého starostu Daniela Mazura (Piráti) vystřídala Renáta Zajíčková (za ODS), plánuje do konce volebního období investice do staveb a rozšiřování škol a školek, budování domů pro seniory a kulturních prostor. Další peníze by měly jít na rekonstrukce a úpravy veřejných prostranství nebo budování nových parků a sportovišť. Vyplývá to z programového prohlášení, které schválila rada městské části. Koalici v Praze 5 tvoří ODS, ANO, TOP 09 a STAN a SNOP 5.

Programové prohlášení obměněného vedení městské části je rozděleno do patnácti kapitol. Městská část chce pro investice zřídit samostatný odbor. Ve školství chce vedení radnice postavit novou školu v plánovaném developerském projektu Smíchov City, nový pavilon základní školy Waldorfská v Jinonicích a zrekonstruovat bývalé Rakouské gymnázium v Drtinově ulici pro účely základní školy. V plánu je i stavba školek, například v Košířích.

Kromě toho chce radnice přestavět historický Raudnitzův dům na dům s pečovatelskou službou, kde již je hotový projekt. Další dům pro seniory má vzniknout na Poštovce v Motole. Do historické budovy Smíchovské tržnice by se podle dokumentu měla vrátit původní funkce a rekonstrukce čeká i letohrádek Portheimka a přilehlý park. Radnice chce také nalézt lepší využití Hořejšího nábřeží, vybudovat parky Na Pláni na Malvazinkách a u projektu Waltrovka a vyhledávat místa pro relaxační a klidové zóny.

Radnice chce i postavit novou obřadní síň, případně koncertní sál nebo artové kino. Chce také zahájit významné úpravy Motolského údolí podle již hotové studie. Podle představ radnice by tam mělo vzniknout například nové koupaliště či park.

V plánu je také pokračovat v jednání o odkoupení usedlosti Cibulka, úpravy Chaplinova náměstí na Barrandově, obnovení fotbalového hřiště v Hlubočepech a vybudování nových hřišť a sportovišť například na Cibulce, Dívčích hradech nebo v centrální části Smíchova.


Praha přispěje dotacemi na vkusné vývěsní štíty i na opravy památek

Včera ve 12:50

Hlavní město schválilo v uplynulém týdnu dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace pro kultivaci označování provozoven na území Pražské památkové rezervace (PPR , z druhého mohou vlastníci památkově významných objektů čerpat příspěvky na opravu budov i uměleckých...

Praha 4 poskytne další slevy na nájemném

3. července 2020 v 09:25

Další vlnu slev schválila na středečním zasedání Rada městské části Praha 4. Úlevy se týkají těch podnikatelů, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizovým opatřením vlády nemohli mít otevřeny své provozovny v květnu nebo červnu. Těmto nájemcům poskytne městská...

Pražský inovační institut má nového ředitele

2. července 2020 v 09:29

Na základě otevřeného a transparentního výběrového řízení na pozici nového ředitele Pražského inovačního institutu byl po komisní shodě vybrán Bohumil Kartous. 

V Praze 1 uctili památku statečného vojáka a odbojáře armádního generála Josefa Bílého

1. července 2020 v 19:00

Armádní generál Josef Bílý se narodil 30. 6. 1872. K uctění jeho památky se uskutečnila v úterý 30. června v Mikulandské ulici vzpomínková akce. Setkání před pamětní deskou se mj. zúčastnili starosta Prahy 1 Petr Hejma, ředitel Vojenského historického ústavu generál Aleš Knížek i Mojmír Churavý a...

Další články
Nahoru