Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
DopravaPolitika

Vedení Prahy 4 projednalo rekonstrukci Barrandovského mostu

Praha 4 vítá přípravu rekonstrukce Barrandovského mostu, protože jeho uzavření v případě havárie by způsobilo kolaps celého města. Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

„Podporujeme řadu připravovaných opatření, jako například na rampě Barrandovského mostu směrem k a od Modřanské, k podpoře MHD v Jeremenkově a Vrbově ulici či posílení tramvajových linek po dobu rekonstrukce. Zásadně však nemůžeme souhlasit s omezováním provozu ulice Na Strži a Jižní spojky vyhrazenými jízdními pruhy pro méně potřebné autobusy, když by tím byla zásadně ohrožena prioritní velkokapacitní autobusová doprava mezi ulicí Zálesí a Kačerovem,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS). 

Praha 4 podle něj také požaduje dynamické řízení dopravy mezi křižovatkou Dvorce a Barrandovským mostem tak, aby bylo dosaženo maximální průjezdnosti autobusů MHD i ostatních vozidel. 

„Žádáme rovněž vedení hlavního města, aby nevydávalo trvalá ani dočasná opatření bez souhlasu městských částí, protože jsou to právě městské části, které pak musejí dopady na dopravu, ale i místní obyvatele trvale řešit,“ doplnil Zdeněk Kovářík.


Autor: puc

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

Dnes v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

Dnes v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

Včera v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Praha 14: Letní čištění ulic

8. července 2024 ve 12:17

Letní blokové čištění ulic bude v Praze 9 probíhat v termínu od 29. července do 9. srpna.

Další články
Nahoru