Dnes Pátek - polojasno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
DopravaPolitika

Vedení Prahy 4 projednalo rekonstrukci Barrandovského mostu

Praha 4 vítá přípravu rekonstrukce Barrandovského mostu, protože jeho uzavření v případě havárie by způsobilo kolaps celého města. Městská část to uvedla v tiskové zprávě.

„Podporujeme řadu připravovaných opatření, jako například na rampě Barrandovského mostu směrem k a od Modřanské, k podpoře MHD v Jeremenkově a Vrbově ulici či posílení tramvajových linek po dobu rekonstrukce. Zásadně však nemůžeme souhlasit s omezováním provozu ulice Na Strži a Jižní spojky vyhrazenými jízdními pruhy pro méně potřebné autobusy, když by tím byla zásadně ohrožena prioritní velkokapacitní autobusová doprava mezi ulicí Zálesí a Kačerovem,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS). 

Praha 4 podle něj také požaduje dynamické řízení dopravy mezi křižovatkou Dvorce a Barrandovským mostem tak, aby bylo dosaženo maximální průjezdnosti autobusů MHD i ostatních vozidel. 

„Žádáme rovněž vedení hlavního města, aby nevydávalo trvalá ani dočasná opatření bez souhlasu městských částí, protože jsou to právě městské části, které pak musejí dopady na dopravu, ale i místní obyvatele trvale řešit,“ doplnil Zdeněk Kovářík.


Autor: puc
Další články
Nahoru