Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vedení Prahy 4 nesouhlasí s krácením linky 193 a chce nová parkovací místa v ulici Na Pankráci
Výstavba zhruba čtvrtkilometrové trati v ulici Na Pankráci. Foto: PID

Vedení Prahy 4 nesouhlasí s krácením linky 193 a chce nová parkovací místa v ulici Na Pankráci

Praha 4 nesouhlasí, aby byla s dřívějším provozem na prodloužení tramvajové trati v ulici Na Pankráci zkracována či měněna trasa autobusové linky číslo 193. Vyplývá to ze včerejšího usnesení radních městské části.

„Linka číslo 193 je klíčová pro desítky tisíc obyvatel od Kunratic přes Krč, celou pankráckou pláň až po Horní a Dolní Nusle. V současné době zajišťuje dopravní obslužnost pro školy, nejvýznamnější zdravotnická, sociální a volnočasová zařízení, obchody a také pro Úřad městské části Praha 4. Nechceme, aby naši obyvatelé všech věkových kategorií přišli o tak důležitý spoj,“ uvedl první místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Vedení Prahy 4 včerejším usnesením zároveň požádalo samosprávu hlavního města, aby veškeré změny na komunikacích I. třídy, mimo havárií, a v provozu MHD na území „čtyřky" byly vždy s předstihem projednávány se samosprávou městské části.

Radní Prahy 4 dále žádají, aby bylo projednáno v souvislosti s prodloužením tramvajové trati na Pankráci zřízení konkrétních nových parkovacích stání v ulici Na Pankráci, a to od ulice Hvězdovy ve směru do centra. Na místě nových kolejí se totiž doposud parkovalo.

Cílem prodloužení tramvajové trati od křižovatky s ulicí Hvězdova po křižovatku s ulicí Bystřická bylo od začátku zajištění kapacitní dopravy při výluce stanice Pankrác na trase C Pražského metra v době výstavby nové linky D pražského metra.

Radní Prahy 4 konstatovali, že snahou samosprávy hlavního města nyní je užívat prodlouženou tramvajovou trať dříve, pravděpodobně už od června 2021. „Obyvatelé z okolí, kteří přispěli ke zdárnému schválení povolení Rekonstrukce tramvajové trati Vladimírova – Táborská – Na Pankráci – Na Veselí – Soudní, jsou oprávněně rozhořčeni těmito pokusy připravit je o významný počet parkovacích stání,“ sdělil Zdeněk Kovářík.

„Naše rada proto žádá samosprávu hlavního města Prahy o vyřešení konkrétních nových parkovacích míst v ulici Na Pankráci,“ dodal.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Další články
Nahoru