dnes
Pondělí - polojasno
3°C
zítra
Úterý - oblacno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
0°C
Vedení Prahy 4 nesouhlasí s krácením linky 193 a chce nová parkovací místa v ulici Na Pankráci
Výstavba zhruba čtvrtkilometrové trati v ulici Na Pankráci. Foto: PID

Vedení Prahy 4 nesouhlasí s krácením linky 193 a chce nová parkovací místa v ulici Na Pankráci

Praha 4 nesouhlasí, aby byla s dřívějším provozem na prodloužení tramvajové trati v ulici Na Pankráci zkracována či měněna trasa autobusové linky číslo 193. Vyplývá to ze včerejšího usnesení radních městské části.

„Linka číslo 193 je klíčová pro desítky tisíc obyvatel od Kunratic přes Krč, celou pankráckou pláň až po Horní a Dolní Nusle. V současné době zajišťuje dopravní obslužnost pro školy, nejvýznamnější zdravotnická, sociální a volnočasová zařízení, obchody a také pro Úřad městské části Praha 4. Nechceme, aby naši obyvatelé všech věkových kategorií přišli o tak důležitý spoj,“ uvedl první místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Vedení Prahy 4 včerejším usnesením zároveň požádalo samosprávu hlavního města, aby veškeré změny na komunikacích I. třídy, mimo havárií, a v provozu MHD na území „čtyřky" byly vždy s předstihem projednávány se samosprávou městské části.

Radní Prahy 4 dále žádají, aby bylo projednáno v souvislosti s prodloužením tramvajové trati na Pankráci zřízení konkrétních nových parkovacích stání v ulici Na Pankráci, a to od ulice Hvězdovy ve směru do centra. Na místě nových kolejí se totiž doposud parkovalo.

Cílem prodloužení tramvajové trati od křižovatky s ulicí Hvězdova po křižovatku s ulicí Bystřická bylo od začátku zajištění kapacitní dopravy při výluce stanice Pankrác na trase C Pražského metra v době výstavby nové linky D pražského metra.

Radní Prahy 4 konstatovali, že snahou samosprávy hlavního města nyní je užívat prodlouženou tramvajovou trať dříve, pravděpodobně už od června 2021. „Obyvatelé z okolí, kteří přispěli ke zdárnému schválení povolení Rekonstrukce tramvajové trati Vladimírova – Táborská – Na Pankráci – Na Veselí – Soudní, jsou oprávněně rozhořčeni těmito pokusy připravit je o významný počet parkovacích stání,“ sdělil Zdeněk Kovářík.

„Naše rada proto žádá samosprávu hlavního města Prahy o vyřešení konkrétních nových parkovacích míst v ulici Na Pankráci,“ dodal.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

25. listopadu 2020 v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Na Ořechovce začaly platit parkovací zóny

23. listopadu 2020 ve 12:18

Na Ořechovce v šesté městské části dnes začaly platit parkovací zóny. Od 2. listopadu platí v Praze 6 zóny také na Hanspaulce.

Další články
Nahoru