Dnes Středa - mlha 0°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Čtvrtek 4. 3. 2021
Svátek má Stela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vedení Prahy 4 nesouhlasí s krácením linky 193 a chce nová parkovací místa v ulici Na Pankráci
Výstavba zhruba čtvrtkilometrové trati v ulici Na Pankráci. Foto: PID

Vedení Prahy 4 nesouhlasí s krácením linky 193 a chce nová parkovací místa v ulici Na Pankráci

Praha 4 nesouhlasí, aby byla s dřívějším provozem na prodloužení tramvajové trati v ulici Na Pankráci zkracována či měněna trasa autobusové linky číslo 193. Vyplývá to ze včerejšího usnesení radních městské části.

„Linka číslo 193 je klíčová pro desítky tisíc obyvatel od Kunratic přes Krč, celou pankráckou pláň až po Horní a Dolní Nusle. V současné době zajišťuje dopravní obslužnost pro školy, nejvýznamnější zdravotnická, sociální a volnočasová zařízení, obchody a také pro Úřad městské části Praha 4. Nechceme, aby naši obyvatelé všech věkových kategorií přišli o tak důležitý spoj,“ uvedl první místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS).

Vedení Prahy 4 včerejším usnesením zároveň požádalo samosprávu hlavního města, aby veškeré změny na komunikacích I. třídy, mimo havárií, a v provozu MHD na území „čtyřky" byly vždy s předstihem projednávány se samosprávou městské části.

Radní Prahy 4 dále žádají, aby bylo projednáno v souvislosti s prodloužením tramvajové trati na Pankráci zřízení konkrétních nových parkovacích stání v ulici Na Pankráci, a to od ulice Hvězdovy ve směru do centra. Na místě nových kolejí se totiž doposud parkovalo.

Cílem prodloužení tramvajové trati od křižovatky s ulicí Hvězdova po křižovatku s ulicí Bystřická bylo od začátku zajištění kapacitní dopravy při výluce stanice Pankrác na trase C Pražského metra v době výstavby nové linky D pražského metra.

Radní Prahy 4 konstatovali, že snahou samosprávy hlavního města nyní je užívat prodlouženou tramvajovou trať dříve, pravděpodobně už od června 2021. „Obyvatelé z okolí, kteří přispěli ke zdárnému schválení povolení Rekonstrukce tramvajové trati Vladimírova – Táborská – Na Pankráci – Na Veselí – Soudní, jsou oprávněně rozhořčeni těmito pokusy připravit je o významný počet parkovacích stání,“ sdělil Zdeněk Kovářík.

„Naše rada proto žádá samosprávu hlavního města Prahy o vyřešení konkrétních nových parkovacích míst v ulici Na Pankráci,“ dodal.


Po zimní přestávce pokračují práce v Türkově ulici

Včera ve 12:30

Technická správa komunikací (TSK) začne od 15. března 2021 se stavebními pracemi na mostním objektu X699 v ulici Türkova. Práce by měly skončit 31. května 2021.

V úseku Flora – Náměstí Míru nepojedou tramvaje

2. března 2021 v 15:37

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od pátku 5. března od 20 hodin do neděle 7. března přibližně do 22:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

2. března 2021 v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický budou uzavřeny

1. března 2021 ve 13:01

Z důvodu údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunel uzavřen od středy 3. března od 23 hodin do čtvrtka 4. března do 5 hodin.

Křižovatka Suchdolské a Kamýcké je v provozu

1. března 2021 v 11:48

Od pondělí 1. března je křižovatka Suchdolské a Kamýcké ulice opět v obousměrném provozu. Do Suchdolské se vrátily i autobusy linky 147 ve směru do centra.

Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Další články
Nahoru