Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Politika

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený návrh smlouvy neschválila. Informoval o tom mluvčí radnice Jiří Bigas.

„Zodpovědně jsme zvažovali přínosy spolupráce s investorem pro budoucí rozvoj daného území, dočasné i trvalé vlivy stavby na nejbližší okolí, ale i možné důsledky neposkytnutí součinnosti z naší strany, zejména negativní dopady na dopravní zatížení sídliště Zelená liška v případě, že dopravní obsluha stavby ve fázi realizace i následného provozu nebude umožněna z pozemků městské části,“ uvedl místostarosta pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS). 

Developer plánuje vybudovat v této lokalitě bytový dům s 254 bytovými jednotkami. Při jeho výstavbě chce využít pozemky městské části při ulici Krčská pro dopravu stavebních materiálů. Rezidence by pak měla podle záměru investora pozemky městské části využívat i nadále pro vjezd do plánovaných podzemních garáží.

Rada městské části Praha 4 především vyslovila pochybnost o vhodnosti navrženého výškového řešení stavby. Rovněž míra kompenzace za poskytnutí součinnosti městské části a výše spoluúčasti investora na rozvoji území Prahy 4 nejsou podle Rady dostatečné a neodpovídají významu záměru a jeho dopadu na okolí stavby a životy nynějších obyvatel v této lokalitě.


Autor: red

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru