Dnes Čtvrtek - mlha 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Vedení Prahy 2 schválilo programové prohlášení
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Vedení Prahy 2 schválilo programové prohlášení

Na svém dnešním jednání radní Prahy 2 schválili programové prohlášení pro období 2022 až 2026. Dokument určuje směr, jakým se městská část bude v příštích čtyřech letech ubírat, a pokrývá všechny oblasti rozvoje Prahy 2. Informovala o tom starostka Alexandra Udženija (ODS). Hlavními prioritami podle dokumentu jsou odpovědná správa a hospodárnost.  

V Praze 2 vládnou od loňského podzimu společně ODS, TOP 09 a hnutí ANO. Subjekty navázali na spolupráci z přechozího volebního období. V dnes chváleném programovém prohlášení se radniční koalice zavazuje pokračovat v „odpovědné správě a rozvoji městské části tak, aby byla stále příjemným a bezpečným místem pro život všech občanů a aby se rozvíjela s respektem k tradicím i s otevřeností k novým trendům.“ 

„Dlouhodobé vyrovnané hospodaření patří mezi základní priority naší rady.  Nepřipustíme žádný způsob zadlužování, zvlášť v této nelehké době. Rozpočty a plány zdaňované činnosti proto budeme připravovat zodpovědně a dbát budeme i na efektivitu vynaložených finančních prostředků. V tomto ohledu budeme plánovat takové investice, které si jako městská část můžeme dovolit a které budou pro život občanů přínosem. Je tak dost dobře možné, že budeme muset některé z dlouhodobě plánovaných projektů odložit,“ uvedla Udženija.

Mezi hlavní priority Rady městské části Praha 2 patří podle schváleného prohlášení hospodárnost a rozpočtová odpovědnost v dlouhodobém výhledu, moderní a otevřená správa, efektivní správa majetku a stabilizace rezidentů, stejně jako řešení v oblastech dopravy, bezpečnosti, životního prostředí a využití veřejného prostoru. Tam, kde je to nutné z hlediska kompetencí, bude rada usilovat o úzkou součinnost s metropolí a s ostatními městskými částmi.

Kompletní znění Programového prohlášení Rady MČ Praha 2 na období 2022–2026 je zveřejněno na webu MČ Praha 2 zde.


Autor: TZ, red

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

Další články
Nahoru