Dnes Úterý - jasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 29°C
Středa 26. 6. 2024
Svátek má Adriana
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vedení Prahy 2 schválilo programové prohlášení
Radnice Prahy 2 sídlí na náměstí Míru. Foto: archiv

Vedení Prahy 2 schválilo programové prohlášení

Na svém dnešním jednání radní Prahy 2 schválili programové prohlášení pro období 2022 až 2026. Dokument určuje směr, jakým se městská část bude v příštích čtyřech letech ubírat, a pokrývá všechny oblasti rozvoje Prahy 2. Informovala o tom starostka Alexandra Udženija (ODS). Hlavními prioritami podle dokumentu jsou odpovědná správa a hospodárnost.  

V Praze 2 vládnou od loňského podzimu společně ODS, TOP 09 a hnutí ANO. Subjekty navázali na spolupráci z přechozího volebního období. V dnes chváleném programovém prohlášení se radniční koalice zavazuje pokračovat v „odpovědné správě a rozvoji městské části tak, aby byla stále příjemným a bezpečným místem pro život všech občanů a aby se rozvíjela s respektem k tradicím i s otevřeností k novým trendům.“ 

„Dlouhodobé vyrovnané hospodaření patří mezi základní priority naší rady.  Nepřipustíme žádný způsob zadlužování, zvlášť v této nelehké době. Rozpočty a plány zdaňované činnosti proto budeme připravovat zodpovědně a dbát budeme i na efektivitu vynaložených finančních prostředků. V tomto ohledu budeme plánovat takové investice, které si jako městská část můžeme dovolit a které budou pro život občanů přínosem. Je tak dost dobře možné, že budeme muset některé z dlouhodobě plánovaných projektů odložit,“ uvedla Udženija.

Mezi hlavní priority Rady městské části Praha 2 patří podle schváleného prohlášení hospodárnost a rozpočtová odpovědnost v dlouhodobém výhledu, moderní a otevřená správa, efektivní správa majetku a stabilizace rezidentů, stejně jako řešení v oblastech dopravy, bezpečnosti, životního prostředí a využití veřejného prostoru. Tam, kde je to nutné z hlediska kompetencí, bude rada usilovat o úzkou součinnost s metropolí a s ostatními městskými částmi.

Kompletní znění Programového prohlášení Rady MČ Praha 2 na období 2022–2026 je zveřejněno na webu MČ Praha 2 zde.


Autor: TZ, red

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Starosta Martin Valovič zve sousedy z Prahy 10 na pivo do Waldesky

4. června 2024 ve 13:01

Akce Na pivo starostou se bude konat v úterý 11. června od 18 hodin ve vršovické restauraci Waldeska. „Přijďte si užít příjemný večer, poznat své sousedy a přispět k dalšímu rozvoji naší komunity. K dispozici bude drobné občerstvení, dobře vychlazené pivo i nealkoholické nápoje,“ zve k setkání...

Další články
Nahoru