Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Vedení Prahy 2 projednalo připravovaný návrh změn v zónách placeného stání

Rada městské části Praha 2 na svém pondělním zasedání projednala návrh hlavního města Prahy na změny v zónách placeného stání, které z větší části sama iniciovala. Návrat k původní myšlence ochranné funkce parkovacích zón pro území a obyvatele městských částí považuje radnice za klíčový. K předloženému magistrátnímu návrhu však má Praha 2 také řadu připomínek.

„Situaci s nedostatkem parkovacích míst, budoucnost parkování a nutnost řešení koncepčních změn v nastavení celého systému jsme opakovaně řešili na společných jednáních zástupců městských částí Praha 1 až 10. S potěšením mohu konstatovat, že předložený materiál obsahuje většinu námi navrhovaných změn, ať již vyčlenění modré zóny pouze pro rezidenty nebo zavedení parkovacích kreditů pro návštěvy rezidentů a řemeslníky, možnosti celopražského parkování či zpoplatnění parkování elektromobilů,“ řekl starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS).

Výhrady má ovšem Praha 2 ke zrušení vyhrazených parkovacích míst pro zásobování i k bezplatnému parkování jednostopých vozidel. Radnice také nesouhlasí s navrhovanou pravomocí městských částí k tvorbě samostatné složky ceníku za parkování.

Takové rozhodnutí považuje za nesystémové, a to i s ohledem na hraniční oblasti jednotlivých městských částí, ve kterých by v důsledku obyvatel jedné městské části hradil odlišnou cenu za stejné parkovací místo, než obyvatel vedlejší městské části. Praha 2 by uvítala zavedení cenových pásem, které by odlišilo centrální část Prahy od těch okrajových. Takové opatření by mohlo motivovat k většímu využívání MHD.

„Jako centrální městská část nesouhlasíme zejména se změnami v parkování vozidel pro zásobování. Tímto opatřením odkážeme řidiče na parkování v modré zóně, ovšem pouze za předpokladu, že v daném místě bude volno. Což je v centrální části a na exponovaných místech takřka nereálné. Výsledkem bude zásadní zhoršení logistiky a zásobování, které povede ke zvýšení nežádoucího parkování zásobovacích aut na chodnících nebo přímo v jízdních pruzích, proti kterému se snažíme bojovat. V navrhované reformě také postrádáme zpoplatnění parkování jednostopých vozidel. Motorky a skútry často zabírají i jedno celé parkovací místo a jsou hojně využívány soukromými společnostmi, které provozují jejich sdílení,“ uvedl radní Prahy 2 pro oblast dopravy Tomáš Halva (TOP 09).


Autor: puc

V březnu začne druhá etapa opravy tubusu metra B

Dnes v 09:31

V pondělí 4. března budou zahájeny práce na druhé etapě opravy tubusu metra Rajská zahrada. Předpokládané ukončení těchto prací je do konce června.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Další články
Nahoru