Dnes Neděle - polojasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 15°C
Neděle 16. 5. 2021
Svátek má Přemysl
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vedení Prahy 13 odsouhlasilo návrh rozpočtu na letošní rok, v investicích neškrtalo
Radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Vedení Prahy 13 odsouhlasilo návrh rozpočtu na letošní rok, v investicích neškrtalo

Radní Prahy 13 na svém dnešním zasedání odsouhlasili předložený návrh rozpočtu na letošní rok ve výši téměř 450 milionů korun. Investovat se bude především do sociálních služeb, školství, rekonstrukce a oprav chodníků, nových parkovacích míst, zeleně a volnočasového veřejného prostotu. Rozpočet je navrhován jako vyrovnaný a schvalovat ho za měsíc bude ještě zastupitelstvo městské části.

Návrh rozpočtu vychází ze schváleného výhledu na roky 2021 až 2025. „Podařilo se udržet vyrovnané příjmové i výdajové složky, což obzvlášť v této době nebylo jednoduché.  Velmi si vážím faktu, že jsme nemuseli přistoupit ke škrtům v investičních výdajích a všechny plánované investice pro letošní rok jsou do rozpočtu zahrnuty,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Největší investicí letošního roku bude přístavba Střediska sociálních služeb Prahy 13, kde vzniknou nové byty pro seniory.

Do školských zařízení připravuje městská část milionové investice v podobě nového zdravého osvětlení, výměny oken a především rekuperační technologie, tedy speciální ventilační systémy, které v jednotlivých budovách zajistí efektivní temperování a ekonomickou výměnu vzduchu.

Rekonstrukce se budou týkat také vnitrobloků, dětských a sportovních hřišť. „Dotace spolkům a sportovním klubům budeme řešit individuálně, v této době je velmi složité plánovat jakékoliv aktivity v této oblasti, a proto se budeme snažit v rámci rozpočtu zohlednit aktivity a organizace, které připravují činnosti především pro děti,“ dodal starosta David Vodrážka.


Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Kontribuce investorů. Poslankyně zve na diskusi

3. května 2021 v 09:57

Poslankyně Monik Červíčková zve na diskusi na téma KONTRIBUCE INVESTORŮ: ANO ČI NE?, která se uskuteční v úterý 4. května od 9:30 hodin on-line. 

Zelení v zastupitelstvu Prahy 3 zastavili jednání o prodeji stadionu a lukrativních pozemků developerovi

29. dubna 2021 ve 23:43

Dnešní zastupitelstvo Prahy 3 neschválilo „smlouvu o investici” mezi Prahou 3 a FK Viktoria Žižkov. Selhal tak další pokus majitele fotbalového klubu o převedení obecních pozemků do jeho rukou. Zelení jako jediný politický klub v zastupitelstvu dlouhodobě odmítají jednat o prodeji stadionu a...

Budoucnost fotbalu na Žižkově? Koalice pro Prahu 3 předloží návrh nové smlouvy, počítá s nájmem na 30 let za korunu

29. dubna 2021 v 17:49

Koalice pro Prahu 3 (ODS+KDU-ČSL+Svobodní) přichází na dnešní jednání zastupitelstva s konkrétním návrhem řešení situace ohledně smlouvy MČ Praha 3 s Viktorií Žižkov. Smlouvu bychom rádi uzavřeli na dobu o 10 let delší, a to na 30 let za nájemné za symbolickou jednu korunu, to znamená úsporu na...

Další články
Nahoru