Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Vedení Prahy 12 nadále odmítá demolici obchodního centra Sázava

Rada městské části Prahy 12 trvá na nesouhlasu s demolicí obchodního centra Sázava, o kterou požádala společnost Fisolta Property. Odvolala se proto k odboru stavebního řádu pražského magistrátu proti rozhodnutí odboru výstavby ÚMČ Praha 12, který v polovině srpna rozhodl o povolení odstranění stavby. 

Radní a zastupitelé Prahy 12 již v minulosti několikrát řešili situaci kolem obchodního centra Sázava, situovaného mezi ulicemi Rilská, Angelovova a Poljanovova, na němž by měl vyrůst nový bytový dům.

Například v roce 2018 zastupitelstvo městské části stanovilo požadavky a podmínky, za kterých je možné souhlasit se stavbami, které souvisejí s novou výstavbou či rekonstrukcí stávající stavby. Jedna z podmínek je, že navrhovaná stavba bude mít maximálně dvě podlaží, další požaduje zachovat dosavadní plochu supermarketu a ostatních komerčních prostor i v budoucnu.

„Odvolání obsahuje více než deset konkrétních odvolacích důvodů. Kromě omezení života zdejších obyvatel v průběhu vlastní demolice jako je hluk, prašnost, omezené parkování, považujeme za největší problém to, že pokud dojde k demolici obchodního centra Sázava, zruší se jediná občanská vybavenost v této části Modřan. Navíc stále neznáme další záměry investora v tomto prostoru, proto nemůžeme souhlasit s demolicí obchodního centra Sázava,“ sdělila místostarostka Prahy 12 Eva Tylová.


Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru