dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražská politika

Vedení Prahy 12 jednalo s maďarským velvyslancem

Představitelé městské části Praha 12, starosta Milan Maruštík a členka rady Lenka Vedralová, se sešli s maďarským velvyslancem v ČR panem Tiborem Petöm a obchodním radou Velvyslanectví Maďarska Istvánem Koloszvárim. Jednání ohledně komunálního partnerství mezi Prahou 12 a vybraným distriktem Budapešti se vedlo na půdě Prahy 12 v reprezentativních prostorách Viničního domku.

„Vyměnili jsme si s panem velvyslancem mnoho informací a shodli jsme se na kulturní blízkosti a podobnosti témat, která se řeší v našich zemích i metropolích. Možností spolupráce tak bude celá řada,“ uvedl starosta Milan Maruštík.

„Na základě předchozích jednání a doporučení jsme již navázali komunikaci s 15. městským obvodem Budapešti, jehož představitelé přijali naše pozvání k úvodním jednáním o partnerství,“ dodal.

Setkání představitelů Prahy 12 s delegací 15. obvodu Budapešti a velvyslanectví Maďarské republiky je plánováno již na konec května v Praze 12.

Schůzka navázala na přípravné jednání o partnerství mezi městskou částí Praha 12 a vybranou městskou částí Budapešti, které bylo započato již koncem roku 2016 na maďarském velvyslanectví.

 V rámci potenciálního partnerství by oba subjekty spolupracovaly v rámci kulturních či sportovních akcí, v oblasti protidrogové politiky, vědecké činnosti a výzkumu, a také zřejmě formou výměnných pobytů, a to nejen pro studenty, ale třeba i seniory.


Další články
Nahoru