Dnes Úterý - polojasno 25°C
Zítra Středa - oblacno 28°C
Úterý 17. 6. 2025
Svátek má Adolf
Zpravodajství
Co se v metropoli děje aneb Buďte v Praze v obraze
Pražský patriot na Seznamu
Nejnovější články na Seznamu ze zdroje Pražský patriot
Vedení Prahy 11 schválilo námitky do územního řízení o stavbě věžáků na Hájích
Radnice Prahy 11 sídlí na Jižním Městě. Foto: archiv

Vedení Prahy 11 schválilo námitky do územního řízení o stavbě věžáků na Hájích

Vedení radnice Prahy 11 schválilo námitky do územního řízení týkajícího se záměru výstavby dvou vysokých domů Duo Galaxie na Hajích na místě bývalého multikina. Výstavba domů s byty a kancelářemi by podle vedení městské části způsobila mimo jiné problémy v dopravě a parkování. ČTK o středečním usnesení radních informovala starostka Šárka Zdeňková (HPP11). Na místě mají vzniknout dva 72metrové věžové domy o 21 patrech, investorem je společnost Thesea.

„Jako starostka vzešlá z občanského prostředí považuji záměr dvou výškových budov Duo Galaxie za šílený. Osobně jsem občany i SVJ (společenství vlastníků jednotek) v okolí Galaxie o zahájeném řízení informovala, aby věděli, že zapojit a vyjádřit se je důležité. O podání námitek do územního řízení je podle mých informací velký zájem. Termín podání námitek je právě zítra, tedy ve čtvrtek 9. listopadu," uvedla Zdeňková.

Nyní na pozemcích stojí objekt bývalého kina Galaxie. Investor Thesea chce v blízkosti křižovatky ulic Opatovská a Arkalycká nedaleko východního výstupu ze stanice metra C Háje stávající objekty odstranit a postavit dva bytové domy o 21 patrech s obchody a dalšími službami. Vzniknout by tam mělo 276 bytů.

Takto výstavba podle Zdeňkové zasáhne široké okolí Hájů. „Nejde jen o několik let trvající stavbu samotnou, ale o celkovou zátěž území, například vyšší počet obyvatel zvýší nároky na školská zařízení, zvýší se potřeba parkovacích míst v lokalitě, která je již nyní katastrofální," uvedla starostka.

Radnici vadí rovněž to, že stavby naruší panorama a dominantu a symbol Jižního Města, sousední dvojdům Kupa. Panelové domy v okolí dosahují čtyř až 13 podlaží, zamýšlené domy by měly mít až 21 pater. „Hájům chybí kulturní dům, lokalita je ideální pro kulturní a občanskou vybavenost," dodala Zdeňková.


Autor: ČTK

Hostem streamu Ptejte se radnice bude místostarostka Prahy 11 Böhmová

1. června 2025 ve 22:21

Ve čtvrtek 5. června od 15 hodin se v živém vysílání na YouTube Prahy 11 představí místostarostka Zuzana Böhmová (Piráti), která má ve své gesci kulturu, sport a digitalizaci.

Zastupitelstvo Prahy 11 vyjádřilo nesouhlas s projektem Rezidence Michelský les

22. května 2025 ve 22:04

Projekt Rezidence Michelský les, tedy plánovaná přestavba obchodního centra Chrpa, vyvolává mezi občany bydlícími v okolí emoce. Rada Prahy 11 obdržela žádost o zařazení bodu, jehož obsahem by mělo být jednání o tomto projektu, na program květnového jednání zastupitelstva. Tato žádost byla...

Další články
Nahoru