Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vedení Prahy 11 schválilo námitky do územního řízení o stavbě věžáků na Hájích
Radnice Prahy 11 sídlí na Jižním Městě. Foto: archiv

Vedení Prahy 11 schválilo námitky do územního řízení o stavbě věžáků na Hájích

Vedení radnice Prahy 11 schválilo námitky do územního řízení týkajícího se záměru výstavby dvou vysokých domů Duo Galaxie na Hajích na místě bývalého multikina. Výstavba domů s byty a kancelářemi by podle vedení městské části způsobila mimo jiné problémy v dopravě a parkování. ČTK o středečním usnesení radních informovala starostka Šárka Zdeňková (HPP11). Na místě mají vzniknout dva 72metrové věžové domy o 21 patrech, investorem je společnost Thesea.

„Jako starostka vzešlá z občanského prostředí považuji záměr dvou výškových budov Duo Galaxie za šílený. Osobně jsem občany i SVJ (společenství vlastníků jednotek) v okolí Galaxie o zahájeném řízení informovala, aby věděli, že zapojit a vyjádřit se je důležité. O podání námitek do územního řízení je podle mých informací velký zájem. Termín podání námitek je právě zítra, tedy ve čtvrtek 9. listopadu," uvedla Zdeňková.

Nyní na pozemcích stojí objekt bývalého kina Galaxie. Investor Thesea chce v blízkosti křižovatky ulic Opatovská a Arkalycká nedaleko východního výstupu ze stanice metra C Háje stávající objekty odstranit a postavit dva bytové domy o 21 patrech s obchody a dalšími službami. Vzniknout by tam mělo 276 bytů.

Takto výstavba podle Zdeňkové zasáhne široké okolí Hájů. „Nejde jen o několik let trvající stavbu samotnou, ale o celkovou zátěž území, například vyšší počet obyvatel zvýší nároky na školská zařízení, zvýší se potřeba parkovacích míst v lokalitě, která je již nyní katastrofální," uvedla starostka.

Radnici vadí rovněž to, že stavby naruší panorama a dominantu a symbol Jižního Města, sousední dvojdům Kupa. Panelové domy v okolí dosahují čtyř až 13 podlaží, zamýšlené domy by měly mít až 21 pater. „Hájům chybí kulturní dům, lokalita je ideální pro kulturní a občanskou vybavenost," dodala Zdeňková.


Autor: ČTK

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru