Dnes Středa - jasno 17°C
Zítra Čtvrtek - jasno 16°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vedení Prahy 11 plánuje stavbu nového veřejného koupaliště
Plánovaná podoba venkovního koupaliště. Vizualizace(3x): MČ Praha 11

Vedení Prahy 11 plánuje stavbu nového veřejného koupaliště

Vedení radnice Prahy 11 by mohlo zhruba za dva týdny projednat budoucnost plánovaného veřejného koupaliště. Vzniknout má na pozemku o velikosti asi 1,1 hektaru u ulice Mírového hnutí vedle současného plaveckého bazénu Jedenáctka Vodní svět. Součástí bude parkovací dům s více než stovkou parkovišť. Na online tiskové konferenci to dnes řekl starosta Jiří Dohnal (Piráti). Radnice již má studii proveditelnosti, podle které lze koupaliště postavit. Konkrétní projekt ještě vznikne.

Venkovní koupaliště je předběžně projektováno pro zhruba 2000 návštěvníků. Pro návštěvníky by tu byl 25 metrů dlouhý bazén s osmi dráhami. Vznikly by rovněž další vodní prvky, tobogán nebo malé bazény pro nejmenší děti.

„Je tam prostor i pro wellnes a další volnočasovou aktivitu. V ideálním případě by se areály mohly propojit. V létě by se návštěvník koupal v přírodním koupališti a v zimě ve vedlejším bazénu," řekl Dohnal.

Západně od současného krytého bazénu vznikne parkoviště pro asi 130 aut. V tuto chvíli radnice podle Dohnala počítá s malým parkovacím domem určeným pro návštěvníky bazénu.

koupaliste-praha-11-c Náklady na stavbu venkovního koupaliště včetně parkování a spojovací lávky by se měly vyšplhat na zhruba 200 milionů korun. Přesná částka ale bude jasná až po mimo jiné vytvoření konečného projektu či výběrovém řízení na stavebníka.

Kdy přesně stavba začne, není jasné. Kromě chybějícího projektu je podle starosty nutné ještě vyřešit sloup veřejného osvětlení, který na pozemku stojí. Radnice nyní pracuje na tom, aby byl přesunut. „Můžeme ten projekt připravovat dopředu, ale musíme čekat na vyřešení této podmínky (přesun sloupu)," řekl Dohnal.

Záměr výstavby již projednaly radniční komise a příslušné výbory. Nyní úřad výsledky jednání vyhodnotí a po dalším projednání v pracovní skupině pro stavbu koupaliště projedná zhruba za dva týdny rada městské části.

Pozemek byl vybírán ze zhruba desítky lokalit. Vybrané místo je v souladu s územním plánem a je zde vybudována potřebná infrastruktura. „Na Jižním Městě jsou další pozemky, ale nejsou naše, nemůžeme pracovat s pozemky, které nám nepatří nebo jsou v rozporu s územním plánem," řekl Dohnal.

koupaliste-praha-11-a Plán stavby koupaliště kritizovalo v uplynulých měsících opozičního Hnutí pro Prahu 11 (HPP11). Vybraná lokalita je podle něj nevhodná a pozemek nedostačující. Hnutí se nelíbí ani umístění u komunikace Mírového hnutí, kde podle HPP11 projede denně minimálně 15 000 automobilů, včetně nákladních.

Na Jižním Městě vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. To, že prověří možnost zbudování venkovního koupaliště na Jižním Městě má nynější rada ve svém programovém prohlášení na období 2019 až 2022. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů. Žije tam 77 600 obyvatel.


Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

Včera v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

Včera v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Včera v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

Včera v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

Další články
Nahoru