Dnes Středa - polojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vedení Prahy 11 plánuje stavbu nového veřejného koupaliště
Plánovaná podoba venkovního koupaliště. Vizualizace(3x): MČ Praha 11

Vedení Prahy 11 plánuje stavbu nového veřejného koupaliště

Vedení radnice Prahy 11 by mohlo zhruba za dva týdny projednat budoucnost plánovaného veřejného koupaliště. Vzniknout má na pozemku o velikosti asi 1,1 hektaru u ulice Mírového hnutí vedle současného plaveckého bazénu Jedenáctka Vodní svět. Součástí bude parkovací dům s více než stovkou parkovišť. Na online tiskové konferenci to dnes řekl starosta Jiří Dohnal (Piráti). Radnice již má studii proveditelnosti, podle které lze koupaliště postavit. Konkrétní projekt ještě vznikne.

Venkovní koupaliště je předběžně projektováno pro zhruba 2000 návštěvníků. Pro návštěvníky by tu byl 25 metrů dlouhý bazén s osmi dráhami. Vznikly by rovněž další vodní prvky, tobogán nebo malé bazény pro nejmenší děti.

„Je tam prostor i pro wellnes a další volnočasovou aktivitu. V ideálním případě by se areály mohly propojit. V létě by se návštěvník koupal v přírodním koupališti a v zimě ve vedlejším bazénu," řekl Dohnal.

Západně od současného krytého bazénu vznikne parkoviště pro asi 130 aut. V tuto chvíli radnice podle Dohnala počítá s malým parkovacím domem určeným pro návštěvníky bazénu.

koupaliste-praha-11-c Náklady na stavbu venkovního koupaliště včetně parkování a spojovací lávky by se měly vyšplhat na zhruba 200 milionů korun. Přesná částka ale bude jasná až po mimo jiné vytvoření konečného projektu či výběrovém řízení na stavebníka.

Kdy přesně stavba začne, není jasné. Kromě chybějícího projektu je podle starosty nutné ještě vyřešit sloup veřejného osvětlení, který na pozemku stojí. Radnice nyní pracuje na tom, aby byl přesunut. „Můžeme ten projekt připravovat dopředu, ale musíme čekat na vyřešení této podmínky (přesun sloupu)," řekl Dohnal.

Záměr výstavby již projednaly radniční komise a příslušné výbory. Nyní úřad výsledky jednání vyhodnotí a po dalším projednání v pracovní skupině pro stavbu koupaliště projedná zhruba za dva týdny rada městské části.

Pozemek byl vybírán ze zhruba desítky lokalit. Vybrané místo je v souladu s územním plánem a je zde vybudována potřebná infrastruktura. „Na Jižním Městě jsou další pozemky, ale nejsou naše, nemůžeme pracovat s pozemky, které nám nepatří nebo jsou v rozporu s územním plánem," řekl Dohnal.

koupaliste-praha-11-a Plán stavby koupaliště kritizovalo v uplynulých měsících opozičního Hnutí pro Prahu 11 (HPP11). Vybraná lokalita je podle něj nevhodná a pozemek nedostačující. Hnutí se nelíbí ani umístění u komunikace Mírového hnutí, kde podle HPP11 projede denně minimálně 15 000 automobilů, včetně nákladních.

Na Jižním Městě vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. To, že prověří možnost zbudování venkovního koupaliště na Jižním Městě má nynější rada ve svém programovém prohlášení na období 2019 až 2022. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů. Žije tam 77 600 obyvatel.


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru