Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 13°C
Sobota 25. 3. 2023
Svátek má Marián
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Vedení Prahy 11 plánuje stavbu nového veřejného koupaliště
Plánovaná podoba venkovního koupaliště. Vizualizace(3x): MČ Praha 11

Vedení Prahy 11 plánuje stavbu nového veřejného koupaliště

Vedení radnice Prahy 11 by mohlo zhruba za dva týdny projednat budoucnost plánovaného veřejného koupaliště. Vzniknout má na pozemku o velikosti asi 1,1 hektaru u ulice Mírového hnutí vedle současného plaveckého bazénu Jedenáctka Vodní svět. Součástí bude parkovací dům s více než stovkou parkovišť. Na online tiskové konferenci to dnes řekl starosta Jiří Dohnal (Piráti). Radnice již má studii proveditelnosti, podle které lze koupaliště postavit. Konkrétní projekt ještě vznikne.

Venkovní koupaliště je předběžně projektováno pro zhruba 2000 návštěvníků. Pro návštěvníky by tu byl 25 metrů dlouhý bazén s osmi dráhami. Vznikly by rovněž další vodní prvky, tobogán nebo malé bazény pro nejmenší děti.

„Je tam prostor i pro wellnes a další volnočasovou aktivitu. V ideálním případě by se areály mohly propojit. V létě by se návštěvník koupal v přírodním koupališti a v zimě ve vedlejším bazénu," řekl Dohnal.

Západně od současného krytého bazénu vznikne parkoviště pro asi 130 aut. V tuto chvíli radnice podle Dohnala počítá s malým parkovacím domem určeným pro návštěvníky bazénu.

koupaliste-praha-11-c Náklady na stavbu venkovního koupaliště včetně parkování a spojovací lávky by se měly vyšplhat na zhruba 200 milionů korun. Přesná částka ale bude jasná až po mimo jiné vytvoření konečného projektu či výběrovém řízení na stavebníka.

Kdy přesně stavba začne, není jasné. Kromě chybějícího projektu je podle starosty nutné ještě vyřešit sloup veřejného osvětlení, který na pozemku stojí. Radnice nyní pracuje na tom, aby byl přesunut. „Můžeme ten projekt připravovat dopředu, ale musíme čekat na vyřešení této podmínky (přesun sloupu)," řekl Dohnal.

Záměr výstavby již projednaly radniční komise a příslušné výbory. Nyní úřad výsledky jednání vyhodnotí a po dalším projednání v pracovní skupině pro stavbu koupaliště projedná zhruba za dva týdny rada městské části.

Pozemek byl vybírán ze zhruba desítky lokalit. Vybrané místo je v souladu s územním plánem a je zde vybudována potřebná infrastruktura. „Na Jižním Městě jsou další pozemky, ale nejsou naše, nemůžeme pracovat s pozemky, které nám nepatří nebo jsou v rozporu s územním plánem," řekl Dohnal.

koupaliste-praha-11-a Plán stavby koupaliště kritizovalo v uplynulých měsících opozičního Hnutí pro Prahu 11 (HPP11). Vybraná lokalita je podle něj nevhodná a pozemek nedostačující. Hnutí se nelíbí ani umístění u komunikace Mírového hnutí, kde podle HPP11 projede denně minimálně 15 000 automobilů, včetně nákladních.

Na Jižním Městě vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. To, že prověří možnost zbudování venkovního koupaliště na Jižním Městě má nynější rada ve svém programovém prohlášení na období 2019 až 2022. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů. Žije tam 77 600 obyvatel.


Autor: ČTK

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Včera v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru