Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Vedení Prahy 1 schválilo záměr na pronájem nebytové jednotky Klubu Šatlava

Klub Šaltava, spolek pořádající kulturní akce a platforma pro setkávání místních obyvatel z Prahy 1, dříve sídlil v Mostecké ulici. Z původních prostor byl ale vykázán společenstvím vlastníků, kteří si dlouhodobě stěžovali na hlučnou hudební produkci Klubu. Nyní požádala Šatlava o možnost pronajmout si nebytový prostor v Tomášské ulici, který považuje za vhodný pro pokračování své činnosti. Klub deklaroval připravenost respektovat charakter prostoru, tak, aby jeho činnost nerušila své okolí.

Klub Šatlava vznikl v roce 2015 s cílem zachránit původní prostory stejnojmenného baru v Mostecké ulici, ty ale byly koloudovány jako biliárový klub s kapacitou pro 10 lidí. Protože spolek v místě pořádal přednášky, výstavy, ale také koncerty, byla tato kapacita často mnohonásobně překračována.

SVJ, do kterého tyto klubové prostory patřily, tedy apelovalo na městskou část, aby spolek z prostor vykázala. Část členů Šatlavy si následně založila nový spolek Dobrá Šatlava, který se i se svou hudební produkcí přesunul na Uhelný trh, do odhlučněných prostor, které mu poskytla pro spolkovou činnost Praha 1. Původní jádro Klubu Šatlava ovšem hledá nový domov dodnes.

Rada městské části v úterý 19. prosince schválila záměr na pronájem nebytové jednotky v ulici Tomášská původním členům Šatlavy. Prostor o velikosti 194,6 metrů čtverečních kolaudovaný jako restaurace, by tak začátkem nového roku již mohl sloužit pro aktivity Klubu Šatlava.

Smlouva by s Klubem byla uzavřena na dobu neurčitou a s půlroční měsíční výpovědní lhůtou. Prostor, který byl dříve využíván pro provoz pivnice U Tří zlatých trojek, nyní nabízí ideální podmínky pro pokračování programu Klubu. S ohledem na okolní komunitu je v navržené nájemní smlouvě stanoveno omezení provozu od 22 do 6 hodin.


Autor: red

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru