Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vedení Prahy 1 schválilo rozpočet na letošní rok, radnice plánuje hospodařit s příjmy 805 milionů
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: JP

Vedení Prahy 1 schválilo rozpočet na letošní rok, radnice plánuje hospodařit s příjmy 805 milionů

Radnice Prahy 1 plánuje letos hospodařit s příjmy 805,3 milionu a výdaji 1,05 miliardy korun. Rozdíl chce doplatit z úspor z předchozích let. Vyplývá to z rozpočtu na letošní rok, který včera schválili radní městské části. Ještě ho budou muset schválit zastupitelé. Na loňský rok měla první městská část schválený rozpočet s příjmy asi 847 milionů a s výdaji ve výši zhruba jedné miliardy korun.

Návrh rozpočtu počítá s běžnými výdaji 781,3 milionu korun a na investice má jít 266,5 milionu. Například asi 88,7 milionu korun má jít na úpravy parků, investice do školství pak mají dosáhnout částky asi 49,9 milionu.

Asi 30,5 milionu by mělo zamířit do rekonstrukcí bytů v majetku radnice. Z plánovaných investic tvoří asi 161 milionů korun zatím neuskutečněné projekty původně plánované na loňský rok.

Schválený rozpočet Prahy 1 na loňský rok počítal s podobnými příjmy a výdaji. Finální bilance v závěrečném účtu, který se obvykle schvaluje kolem poloviny následujícího roku, se však pravděpodobně bude lišit.

Je běžné, že ve schválených rozpočtech se provádějí úpravy prostřednictvím rozpočtových opatření, často se také například nevyčerpají peníze určené na investice.

V první městské části od loňského ledna vládne koalice My, co tady žijeme (STAN, KDU-ČSL, Iniciativa občanů), ODS, TOP 09 a ANO.

Prvně zmíněné uskupení je jedinou stranou, která zůstala z původní koalice vedené odvolaným starostou Pavlem Čižinským (Praha 1 Sobě). Praha 1 Sobě, Piráti a Zelená pro jedničku jsou nyní v opozici. Novým starostou se stal dosavadní první místostarosta Petr Hejma (STAN).


Autor: ČTK

Slovenská prezidenta Čaputová uctila památku parašutistů z operace Anthropoid

27. května 2022 v 18:16

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zahájila dnes svou návštěvu Prahy v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Prezidenta Miloše Zemana při...

Prezidentka Zuzana Čaputová navštíví v pátek Prahu 3

25. května 2022 v 09:44

Prezidentka Slovenské republiky přijala pozvání starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka, aby 27. května společně uctili hrdiny z Čech a Slovenska, kteří se před 80 lety podíleli na operaci Anthropoid a atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Třetí městská část při této...

Praha 13 nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí, usnesli se radní

24. května 2022 v 17:47

Vedení třinácté městské části nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí v podobě, jak jej prezentuje hlavní město.  V rámci připomínek k metropolitnímu plánu vedení radnice žádá, aby plocha dnes určená pro veřejnou vybavenost, která je v majetku městské části, byla určena pro veřejnou zeleň a...

Další články
Nahoru