Dnes Neděle - zatazeno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Nemocnice Na Františku, největší příspěvková organizace Prahy 1, byla opět důležitým tématem při jednání Rady. Její členové projednali výsledky hospodaření nemocnice za první čtvrtletí. Promítla se v nich rozpočtová opatření, která vedení Prahy 1 schválilo v posledním období. Jde zejména o významné zlepšení úhrady stávajících závazků nemocnice.

Hlavní město již dříve schválilo pro NNF ve výši 15 milionů korun. Vedení městské části tuto sumu nyní přijalo. Mimo něj hlavní město uhradí vznik například i ambulantní pohotovostní zubařské péče pro dospělé, a to včetně příspěvku na provoz – zahájení jejího provozu proběhne ještě v letošním roce. Stejně tak se úspěšně rozvíjí provoz gynekologického oddělení nebo obnovené laboratoře.

Aktuální nárůst nákladů, související se zahájením provozu nových oddělení gynekologie a laboratoře, by měl být ještě letos rovněž částečně kompenzován efektivnějšími nákupy zdravotnického materiálu a zvýšením úhrad od zdravotních pojišťoven. Rada dále schválila nákup nového přístrojového vybavení pro ortopedický operační sál, což povede k dalšímu zkvalitnění péče v NNF.

Praha 1 chce v letošním roce nastavit dlouhodobou spolupráci na rozvoji nemocnice s vedením hlavního města a zároveň připravuje další koncepční kroky pro zvýšení efektivity a kvality péče v NNF.


Autor: Alo

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru