Dnes Neděle - skorojasno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 11°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Vedení Prahy 1 řešilo další rozvoj Nemocnice na Františku

Rada městské části Praha 1 aktuálně schválila převod získaných prostředků a řešila ekonomické výsledky Nemocnice na Františku (NNF) od začátku roku 2023. Zabývala se také dalším rozvojem zdravotnického zařízení.

Nemocnice Na Františku, největší příspěvková organizace Prahy 1, byla opět důležitým tématem při jednání Rady. Její členové projednali výsledky hospodaření nemocnice za první čtvrtletí. Promítla se v nich rozpočtová opatření, která vedení Prahy 1 schválilo v posledním období. Jde zejména o významné zlepšení úhrady stávajících závazků nemocnice.

Hlavní město již dříve schválilo pro NNF ve výši 15 milionů korun. Vedení městské části tuto sumu nyní přijalo. Mimo něj hlavní město uhradí vznik například i ambulantní pohotovostní zubařské péče pro dospělé, a to včetně příspěvku na provoz – zahájení jejího provozu proběhne ještě v letošním roce. Stejně tak se úspěšně rozvíjí provoz gynekologického oddělení nebo obnovené laboratoře.

Aktuální nárůst nákladů, související se zahájením provozu nových oddělení gynekologie a laboratoře, by měl být ještě letos rovněž částečně kompenzován efektivnějšími nákupy zdravotnického materiálu a zvýšením úhrad od zdravotních pojišťoven. Rada dále schválila nákup nového přístrojového vybavení pro ortopedický operační sál, což povede k dalšímu zkvalitnění péče v NNF.

Praha 1 chce v letošním roce nastavit dlouhodobou spolupráci na rozvoji nemocnice s vedením hlavního města a zároveň připravuje další koncepční kroky pro zvýšení efektivity a kvality péče v NNF.


Autor: Alo

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Dnes v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

Dnes v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

Včera v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

17. května 2024 ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

17. května 2024 v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Další články
Nahoru