Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Advent v Praze

Vedení Prahy 1 podpořilo Malostranské Vánoce na Kampě

Celkem jedenatřicet usnesení schválili radní Prahy 1 při své 43. schůzi, která se konala v úterý 21. listopadu. Díky jednomu z usnesení první městská část podpoří tradiční Malostranské Vánoce na Kampě, každoročně pořádané Spolkem občanů a přátel Malé Strany a Hradčan.  

Součástí akce bude 5. prosince v 17 hodin slavnostní rozsvícení vánočního stromu, spojené s Mikulášskou nadílkou. Prostor pro nadílku bude vyhrazen v přistaveném pavilonu, kde bude zajištěn dostatečný prostor pro každé dítě. Akci doprovodí hudební vystoupení amatérských i profesionálních pěveckých souborů z Prahy 1 a Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 zajistí teplé nápoje přímo z polní kuchyně. 

Ve stejný den se v Komunitním centru Kampa uskuteční od 16:30 hodin tradiční Mikulášská nadílka s koledami, návštěvou Mikuláše, anděla a čertů. Na programu bude společné zpívání koled za doprovodu hudebníků a Mikulášovo rozdávání balíčků jednotlivým dětem. Mikulášská skupina se bude skládat z osvědčených osob, které umí komunikovat s malými dětmi, aby se nebály.

Jedná se o tradiční akci, na kterou jsou zvyklé chodit nejen malostranské děti. Zároveň noví andělé a čerti jsou často bývalí malí účastníci mikulášské nadílky. Dochází tak díky tomu k mezigeneračnímu propojování. KC Kampa se touto akcí daří přispět k zachování pospolitosti místní komunity a rozvíjet sociální kontakty. Také tuto akci Praha 1 podpořila.

„V obou případech se jedná o krásné akce s dlouholetou tradicí a celý den tak bude na Kampě i Malé Straně krásně adventní a mikulášský, zakončený rozsvícením vánočních stromů na náměstí na Kampě a na Malostranském náměstí. Zveme všechny děti, rodiče a další sousedy,“ uvedl první 1. místostarosta David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1). Vánoční strom na Malostranském náměstí bude 5. prosince rozsvícen v 18:15 hodin.

 


Autor: Alo

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru