dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Pražský život

Vedení Nadace Naše dítě se ujímá Monika Šimůnková

Novou ředitelkou Nadace Naše dítě se stala bývalá zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková. Zakladatelka a dlouholetá ředitelka Zuzana Baudyšová je nyní prezidentkou nadace. Zuzana Baudyšová se rozhodla uvolnit post ředitelky s ohledem na povinnosti senátorky, v nadaci ale zůstává.

Změna ve vedení nadace přichází po 21 letech od jejího založení. Zakladatelka nadace Zuzana Baudyšová v nadaci bude dále působit na částečný úvazek jako prezidentka. Ochraně dětí a podpoře rodinné politiky se chce věnovat i v Senátu Parlamentu ČR, do něhož byla zvolena v podzimních volbách.

Nadace Naše dítě

Nadaci Naše dítě založila Ing. Zuzana Baudyšová 1.10.1993 a 21 let ji vedla. Posláním nadace je pomoc týraným, zneužívaným, zanedbávaným, handicapovaným a jinak ohroženým dětem, které se ocitly v těžké životní situaci. Nadace se zabývá osvětovou činností, finanční podporou konkrétním dětem a dětským nemocnicím a od roku 2005 provozuje Linku právní pomoci. Nejznámějším projektem nadace byla Linka bezpečí, která se v roce 2004 osamostatnila. V roce 2015 získala nadace Cenu evropského občana, kterou uděluje Evropský parlament za mimořádné aktivity podporující vzájemnou spolupráci členských států a za podporu základních práv a hodnot Evropské unie. Transparentní účet Konto Naše dítě je 123131123/0600.


Další články
Nahoru