dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Pražská politika

Vedení metropole nepodpořilo stavební projekt na území bývalého Strnadova zahradnictví

Praha nechce znovu pořídit změnu územního plánu, která měla umožnit vybudování obytného souboru na území bývalého Strnadova zahradnictví ve Střešovicích v bezprostřední blízkosti železniční trati. Aktuální rozhodnutí radních musí ještě potvrdit zastupitelstvo, které se sejde v září.

Původně schválená změna byla před dvěma lety soudně zrušena. Podle Městského soudu v Praze nebyla dostatečně odůvodněna potřeba vymezení nových zastavitelných ploch podle stavebního zákona, nebylo zdůvodněno, proč neproběhlo posouzení vlivu na životní prostředí, a dále nebyly dostatečně vypořádány došlé námitky a připomínky. Letos v březnu rozhodnutí soudu nižší instance definitivně potvrdil Nejvyšší soud, který zamítl kasační stížnost investorů proti rozsudku městského soudu.

Ke zrušení změny došlo na základě žaloby zástupce veřejnosti. Rozsudek je průlomový, neboť potvrdil možnosti zástupce veřejnosti bránit zájmy a práva občanů dotčených změnou.

Pražští radní proto nyní nedoporučili zrušenou změnu územního plánu znovu zadat. Vlastník části pozemků po dohodě s občanskými iniciativami podá nový podnět na změnu územního plánu. Změna bude počítat s menší kapacitou zástavby a přesunem železniční trati pod zem.

strnadovo-zahradnictvi

Pozemky, o které jde, jsou na území čtvrti Veleslavín na jih od Evropské ulice. Protíná je železniční dráha na Kladno, která by podle plánů Správy železniční a dopravní cesty měla po modernizaci spojené s vybudováním odbočky na letiště vést pod zemí.

Původně měl na zhruba pěti hektarech zpustlých pozemků vzniknout park, později se objevil plán je zastavět.


Primátor Hřib poslal předsedovi TOP 09 Pospíšilovi otevřený dopis. Zde si ho celý můžete přečíst

14. dubna 2019 v 17:33

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vytkl v otevřeném dopise předsedovi TOP 09 a pražskému zastupiteli Jiřímu Pospíšilovi jeho mediální výstupy a řadu dalších věcí. Zde si celý dopis můžete přečíst.

Další články
Nahoru