dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská kultura

Večer Samozvanců poprvé v Městské knihovně

Skupina stoupenců kritických intencí Andreje Stankoviče, tzv. Samozvanci, pořádá ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze již 12. ročník vyhlášení laureátů Ceny Andreje „Nikolaje“ Stankoviče.

Slavnostní událost se odehraje 26. června od 18 hodin ve velkém sále knihovny na Mariánském náměstí. Ocenění umělci převezmou z rukou Samozvanců Osvědčení o udělení ceny, bronzovou plastiku od sochaře Michala Blažka a láhev domácí slivovice „Nikolajka“.

V průběhu večera se můžete těšit na bohatý program!

„Během literárně-poetického, hudebního a filmového pásma zazní verše věnované Andreji Stankovičovi z úst českých básníků i hudebníků Eugena Brikciuse, Johna Boka, J. H. Krchovského, Zdeňka „Hmyzáka“ Nováka a Pavla Zajíčka. Zahrají a zazpívají Pepa Čečil, Josef „Bobeš“ Rössler, Milan „Záviš“ Smrčka, Nikol Fischerová, trumpetista a jazzman Julius Baroš a hudební formace Jazz Khonspiracy. Po skončení oficiální části budou promítnuty ukázky z oceněných filmů. Na závěr je pro účastníky večera připraveno malé občerstvení,“ přibližuje program Vladimír Hendrich, jeden ze členů skupiny Samozvanci. 


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru