Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Lifestyle / Zdraví

Ve Vysočanech začne fungovat nová ordinace praktického lékaře

V Sokolovské ulici (č.p. 178), na dohled od nákupního centra Fénix a radnice Prahy 9, začne již brzy fungovat nová ordinace praktického lékaře. Na sociálních sítích o tom informovala devátá městská část.
krejci-a-matejkova

Petr Krejčí a Kamila Matějková. Foto: P9

MUDr. Petr Krejčí začne ordinovat 1. června, 1. května bude na internetových stránkách www.lakimedo.cz spuštěna registrace. Tu bude možné od stejného data provádět i prostřednictvím emailu registrace@lakimedo.cz. 

Lékař plánuje nabízet komplexní péči s důrazem na prevenci i individualitu každého pacienta. Moderně vybavená ordinace má uzavřené smlouvy se všemi hlavními pojišťovnami a nabídne pravidelný preventivní screening nebo služby jako rezervace termínu. 

„Ordinací praktických lékařů je nedostatek, jsem ráda, že pan Krejčí bude působit v Praze 9. Už dle reakcí na sociálních sítích je patrné, že o registraci k němu bude zájem. Naším cílem je do budoucna sem přivést novou ordinaci pediatra,“ uvedla místostarostka Kamila Matějková (Praha 9 Sobě), která zodpovídá za sociální politiku, oblast zdravotní péče a sousedské vztahy.

„V současnosti hledáme vhodné prostory, kde by ordinace pediatra mohla být. Jakmile budeme mít místo, začneme intenzivně shánět lékaře,“ dodala.


Autor: puc

Praha 13: Den zdraví na Slunečním náměstí

Dnes ve 14:29

Ve středu 14. června se koná v Praze 13 jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví, prevence a soutěží pro děti i dospělé o zajímavé ceny. 

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Další články
Nahoru