Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - polojasno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ve Vršovicích se sesunul svah, strhl tři auta a zavalil neobydlený dům
Sesuv svahu ve Vršovicích. Foto: HZS Praha

Ve Vršovicích se sesunul svah, strhl tři auta a zavalil neobydlený dům

V ulici Na Královce ve Vršovicích se v noci na dnešek utrhl svah s dvoupodlažní neobydlenou budovou, která byla určena k demolici. Sesunula se také tři auta. Nikdo nebyl zraněn. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

K sesuvu došlo po půlnoci. Ve svahu se nacházela demoliční neobydlená budova o rozměrech 10 krát 8 metrů s dvěma podlažími. Na místě zasahovali hasiči ze tří stanic včetně vyprošťovacích automobilů. 

Kynoložka městské policie se psem několikrát budovu prohledala, ukázalo se, že na místě se v době sesuvu naštěstí nikdo nenacházel.  

„Spolu se svahem se utrhla i krajnice a část chodníku, došlo tak k sesuvu jednoho dodávkového automobilu a další dva osobní automobily částečně visely ze svahu,“ popsal Kavka. Osobní auta hasiči vyprostili menším vyprošťovacím vozidlem, dodávku, která se při sesuvu převrátila, musel vyprostit velký automobil. 

Na místo byli povoláni pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací. V okolí sesunuté budovy provedli kamerový průzkum kanalizační stoky. Ukázalo se, že stoka je v pořádku.

„Geotechnik, který místo prozkoumal, informoval stavební úřad, Technickou správu komunikací (TSK) a developera, že do pondělí zpracuje návrh dalšího řešení, nicméně teď dle jeho informací nehrozí další sesuv," sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Část ulice zůstává uzavřená.

Pozemek pod zřícenou budovou, která neměla číslo popisné, a okolní pozemky vlastní pražská firma GAMA PD, kterou stoprocentně ovládá developerská společnost Creditas Real Estate z české investiční skupiny Creditas. Z katastru nemovitostí také vyplývá, že pozemky jsou v památkové zóně," uvedla ČTK.

Creditas Real Estate podle mluvčí nyní na pozemku nic nedělá, protože čeká na povolení ke stavbě domu s 84 byty a 92 parkovacími místy. V plánu má i práce na definitivním zabezpečení svahu. Budova na pozemku byla v minulosti zabezpečena proti neoprávněnému vniknutí, doplnila Mocková. Firma spolu s městskou částí, stavebním úřadem, policií, TSK a PVK zjišťuje příčiny sesuvu a materiální škody a dočasně zajišťuje místo sesuvu, sdělila ČTK. 


Autor: puc

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Další články
Nahoru