dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Ve Vršovicích hořelo na ranžíru, vlaky v celé Praze nabíraly zpoždění
Vršovické seřaďovací nádraží. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Ve Vršovicích hořelo na ranžíru, vlaky v celé Praze nabíraly zpoždění

Dnes po čtvrté hodině začal hořet nákladní služební vůz na seřaďovacím nádraží, slangově ranžíru, ve Vršovicích. Ke zraněním nedošlo, ale ohnivý kohout poškodil trakční vedení. Důsledek? Omezení v ranní špičce. Opravy trvaly celé dopoledne.

Kvůli požáru musela být vypnuta elektřina v seřazovacím nádraží. Odtud se vypravují vlaky, které jezdí v příměstské dopravě směrem z metropole. Omezena je vlaková doprava směrem z Prahy, zcela zrušeny byly některé spoje směrem na Řevnice a Radotín.

Zpoždění nabírají vlaky jezdící po Praze. Například všechny vlaky jezdící ve frekventovaném železničním úseku mezi Vršovicemi a Krčí jsou vedeny po odklonové trase. Zpoždění za místem odklonu je zhruba deset až dvacet minut.

Ranní porucha se dotkne několika desítek spojů. Koleje budou průběžně zprovozňovány během dopoledne, do dvanácti hodin se počítá s úplným obnovením provozu.

Závada by měla být odstraněna do dvanácti hodin, kdy budou obnovené i všechny spoje. Již během dopoledne však České dráhy průběžně zprovozňovaly některé koleje. Směrem do Prahy jezdily vlaky v pořádku.


Další články
Nahoru