Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ve volbách v Praze 11 se střetávají dva proudy, říká lídr kandidátky TOP 09 a STAN Jakub Lepš
Mgr. Jakub Lepš, M.A., zástupce starosty Prahy 11. Foto: archiv

Ve volbách v Praze 11 se střetávají dva proudy, říká lídr kandidátky TOP 09 a STAN Jakub Lepš

Podle místostarosty Prahy 11 Jakuba Lepše je nyní jedenáctá městská část na důležitém rozcestí.

„Střetávají se zde dva proudy. Ten první si je vědom, že Jedenáctku je třeba dále rozvíjet v moderní městskou část západoevropského střihu s kvalitní infrastrukturou. Druhý proud preferuje zakonzervování městské části, aby zde žádný další rozvoj neprobíhal. Těší mě, že kandidátka TOP 09 a STAN patří do toho prvního proudu. Tyto volby budou o tom, jaký směrem se Praha 11 vydá. Zda dopředu, nebo naopak zůstane stát na místě a začne spíš couvat,“ uvedl Jakub Lepš, který je lídrem kandidátky TOP 09 a STAN ve volbách (č. 12). Volby se uskuteční už v pátek 5. a sobotu 6. října.

Pokud dostane od voličů důvěru a bude mít možnost být nadále součástí vedení Prahy 11, zaměří se na dokončení běžících projektů a na start nových. „Probíhá regenerace parkových a pobytových ploch mezi domy. Navíc projekty na rozvoj dalších vnitrobloků jsou přichystány. Byla by škoda od toho ustupovat, protože přeměna vnitrobloků je cesta, aby se lidé na sídlištích cítili lépe a měli kvalitnější životní podmínky,“ pokračoval místostarosta jedenácté městské části a předseda pražské TOP 09 Jakub Lepš.

Stávající vedení radnice podle něj připravilo pro další volební období plán na nafukovací sportovní halu a také na atletickou halu. „Pokud dostaneme důvěru, rádi bychom zajistili kulturní centrum na sídlišti Jižní Město I, které v této oblasti chybí," sdělil Lepš, který by se rád v dalším volebním období zaměřil na řešení situace s nedostatkem parkovacích míst. „Řešením jsou nízké nástavby na stávajících parkovištích. Nijak výrazně to urbanisticky nezasáhne do daného místa a zároveň dojde k navýšení počtu parkovacích míst,“ dodal lídr kandidátky TOP 09 a STAN Jakub Lepš.


Autor: red

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru