dnes
Pátek - zatazeno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Ve volbách v Praze 11 se střetávají dva proudy, říká lídr kandidátky TOP 09 a STAN Jakub Lepš
Mgr. Jakub Lepš, M.A., zástupce starosty Prahy 11. Foto: archiv

Ve volbách v Praze 11 se střetávají dva proudy, říká lídr kandidátky TOP 09 a STAN Jakub Lepš

Podle místostarosty Prahy 11 Jakuba Lepše je nyní jedenáctá městská část na důležitém rozcestí.

„Střetávají se zde dva proudy. Ten první si je vědom, že Jedenáctku je třeba dále rozvíjet v moderní městskou část západoevropského střihu s kvalitní infrastrukturou. Druhý proud preferuje zakonzervování městské části, aby zde žádný další rozvoj neprobíhal. Těší mě, že kandidátka TOP 09 a STAN patří do toho prvního proudu. Tyto volby budou o tom, jaký směrem se Praha 11 vydá. Zda dopředu, nebo naopak zůstane stát na místě a začne spíš couvat,“ uvedl Jakub Lepš, který je lídrem kandidátky TOP 09 a STAN ve volbách (č. 12). Volby se uskuteční už v pátek 5. a sobotu 6. října.

Pokud dostane od voličů důvěru a bude mít možnost být nadále součástí vedení Prahy 11, zaměří se na dokončení běžících projektů a na start nových. „Probíhá regenerace parkových a pobytových ploch mezi domy. Navíc projekty na rozvoj dalších vnitrobloků jsou přichystány. Byla by škoda od toho ustupovat, protože přeměna vnitrobloků je cesta, aby se lidé na sídlištích cítili lépe a měli kvalitnější životní podmínky,“ pokračoval místostarosta jedenácté městské části a předseda pražské TOP 09 Jakub Lepš.

Stávající vedení radnice podle něj připravilo pro další volební období plán na nafukovací sportovní halu a také na atletickou halu. „Pokud dostaneme důvěru, rádi bychom zajistili kulturní centrum na sídlišti Jižní Město I, které v této oblasti chybí," sdělil Lepš, který by se rád v dalším volebním období zaměřil na řešení situace s nedostatkem parkovacích míst. „Řešením jsou nízké nástavby na stávajících parkovištích. Nijak výrazně to urbanisticky nezasáhne do daného místa a zároveň dojde k navýšení počtu parkovacích míst,“ dodal lídr kandidátky TOP 09 a STAN Jakub Lepš.


Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru