Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Ve vnitrobloku na Hájích přibyly pingpongové stoly
Nové pingpongové stoly na Hájích. Foto: P11

Ve vnitrobloku na Hájích přibyly pingpongové stoly

Ve vnitrobloku Kosmická – Horčičkova na Hájích přibyly tento týden dva venkovní pingpongové stoly. Nechal je tam instalovat Odbor životního prostředí v rámci plánovaných úprav vnitrobloku. Praha 11 o tom informovala na sociálních sítích.

„Umístěním pingpongových stolů měla být celá akce původně zakončena. Dodavateli se ale uvolnil termín, tak jsme využili jeho nabídky dřívějšího dodání. Venku je totiž krásné babí léto, ideální příležitost zajít nové stoly vyzkoušet,” okomentovala akci místostarostka pro životní prostředí Ivana Hovorková (HPP 11).

Kromě pingpongových stolů přibudou v jižní části vnitrobloku dva stolky s lavicemi – šachový a piknikový. Oprav se dočkají také oba betonové amfiteátry, ve kterých budou obnoveny dřevěné sedáky, objednáno je i vyčištění, opravení a natření podezdívky betonových stupňů a zbavení plevele z chodníků a dlaždic.

„Při plánování jsme vycházeli z existující studie regenerace vnitrobloku, kterou by si vnitroblok rozhodně víc než zasloužil. Než k ní však dojde, chtěli jsme lidem čekání i místo trochu zpříjemnit. Studie navrhovala místo pro aktivní odpočinek a také oddychovou plochu pro relaxaci. Realizovali jsme obojí, byť v poněkud skromné podobě, ale věřím, že i tak uděláme lidem radost,“ doplnila místostarostka Hovorková.

Umístění pingpongových stolů najdete na https://mapy.cz/s/cobucuzahe.


Autor: red

Olšanskými hřbitovy za sochařskými díly 20. století

Dnes v 07:11

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V pátek 15. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy

Olšanskými hřbitovy za díly sochařů Generace Národního divadla

Dnes v 07:06

Komentovaná procházka hřbitovy přináší historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla hřbitovů. V sobotu 9. prosince se ve 13 hodin koná procházka Olšanskými hřbitovy  

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Včera v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Včera v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

9. prosince 2023 v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Další články
Nahoru