Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ve vnitrobloku Kosmická můžete hrát ping pong nebo šachy
Ve vnitrobloku Kosmická můžete hrát šachy. Foto: P 11

Ve vnitrobloku Kosmická můžete hrát ping pong nebo šachy

Včera byl ve vnitrobloku Kosmická – Horčičkova v Praze 11 instalován nový mobiliář. Pingpongové stoly v severní části nyní doplnily piknikový a šachový stolek s lavicemi v části jižní.

Radnicí avizované opravy ve vnitrobloku Kosmická pro letošní rok pomalu spějí ke konci. Dlaždice byly odpleveleny, stejně tak jako betonové stupně amfiteátru.

„Dostat nálety ze spár byl skutečně oříšek, ale naše vynalézavost a vytrvalost nakonec zvítězila,“ okomentoval opravy vnitrobloku vedoucí střediska zeleně Jihoměstské majetkové Hamaj. „Počasí přeje, natřeli jsme, dokud bylo sucho, opravili jsme stávající lavičky, doplnili sedáky, zbývá už jen posledních pár.“

Místostarostka Ivana Hovorková k tomu dodává: „Jsem opravdu ráda, že jsem přispěla k lepšímu vzhledu tohoto hodně let zanedbávaného vnitrobloku. Přitom stačilo docela málo a místo neuvěřitelně prokouklo. Teď tady místo nepořádku pravidelně potkáte skupinky mládeže nebo rodiny s dětmi hrát ping-pong. Snad se k nim nejpozději na jaře připojí i šachisté. Ohlasy jsou velmi pozitivní, rozhodně proto budeme obdobným způsobem pokračovat i na dalších místech Jižního Města.”


Autor: Hla

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Dnes v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Včera v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

Včera v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

12. července 2024 v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

12. července 2024 v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další články
Nahoru