dnes
Středa - dest
13°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
17°C
pozítří
Pátek - polojasno
19°C
Ve Vltavě byla nalezena utonulá dívka, zřejmě v kanále hledala kešky. Po muži se stále pátrá
Tělo dívky bylo nalezeno ve Vltavě, nedaleko od lodí kotvících u náplavky vedle Mánesa. Foto: archiv

Ve Vltavě byla nalezena utonulá dívka, zřejmě v kanále hledala kešky. Po muži se stále pátrá

Pražští policisté od dnešního rána pokračují podél Vltavy v centru metropole v pátrání po nezvěstném muži, kterého v sobotu odpoledne při hledání takzvaných kešek v podzemním tunelu Motolského potoka spolu s dalšími třemi mladými lidmi spláchla prudká přívalová vlna. Dva z nich se zachránili a skončili v nemocnici, pohřešovanou ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

Čtveřice mladých lidí, příznivců takvaného geocachingu, hledala v tunelu Motolského potoka, který ústí do Vltavy na smíchovské straně řeky, takzvané kešky. V kanalizaci je zasihl odpolední prudký přívalový déšť. Dva z nich stihli vyplavat a skončili v motolské nemocnici, po dalších dvou pátrali policisté i potápěči pražských hasičů.

Ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem. „Jedná se o ženu, ročník 1991," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.  Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová ČTK řekla, že záchranáři vyjížděli k nálezu těla mladé ženy pod Jiráskovým mostem. „Na místo vyrážel i koroner. S největší pravděpodobností se jedná o utonutí a podle všeho souvisí s případem, kdy čtveřici mladých příznivců geocachingu spláchla v ústí Motolského potoka přívalová vlna," uvedla.

Mladíka, posledního ze čtvečice hledající kešky, hledaly hlídky poříční policie na člunech až do pozdního večera, ještě předtím se zapojili do pátrání potápěči pražských hasičů. „Dnes od rána budeme pátrat dál, zaměříme se na oblast Mánesa, Rašínova nábřeží a propusti, která se tam nachází," řekl dnes ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský. Pokud počasí dovolí, budou pátrat i v tunelu, kde čtyři příznivce geocachingu zaskočila silná bouře s lijákem.

Tunel Motolského potoka, který na smíchovské náplavce ústí do Vltavy, měří podle mluvčího zhruba čtyři kilometry. V sobotu se tam kvůli velké vodě nebylo možné dostat. Bude-li to potřeba, požádají policisté opět o pomoc potápěče, dodal Rybanský.


Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

Dnes v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Zápisy do 1. tříd ZŠ v Praze 5: Na první pohled to může vypadat jinak, ale míst pro prvňáčky je dostatek

20. května 2019 v 16:50

Po proběhlých zápisů do 1. tříd základních škol v Praze 5 pro školní rok 2019/2020 sice ještě ředitelé škol neznají konečný počet prvňáčků, které zařadí do prvních tříd na „svých“ školách, nicméně se neobávají, že by na základních školách na území Prahy 5 byl míst...

Další články
Nahoru