dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - jasno
32°C
Ve Vltavě byla nalezena utonulá dívka, zřejmě v kanále hledala kešky. Po muži se stále pátrá
Tělo dívky bylo nalezeno ve Vltavě, nedaleko od lodí kotvících u náplavky vedle Mánesa. Foto: archiv

Ve Vltavě byla nalezena utonulá dívka, zřejmě v kanále hledala kešky. Po muži se stále pátrá

Pražští policisté od dnešního rána pokračují podél Vltavy v centru metropole v pátrání po nezvěstném muži, kterého v sobotu odpoledne při hledání takzvaných kešek v podzemním tunelu Motolského potoka spolu s dalšími třemi mladými lidmi spláchla prudká přívalová vlna. Dva z nich se zachránili a skončili v nemocnici, pohřešovanou ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

Čtveřice mladých lidí, příznivců takvaného geocachingu, hledala v tunelu Motolského potoka, který ústí do Vltavy na smíchovské straně řeky, takzvané kešky. V kanalizaci je zasihl odpolední prudký přívalový déšť. Dva z nich stihli vyplavat a skončili v motolské nemocnici, po dalších dvou pátrali policisté i potápěči pražských hasičů.

Ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem. „Jedná se o ženu, ročník 1991," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.  Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová ČTK řekla, že záchranáři vyjížděli k nálezu těla mladé ženy pod Jiráskovým mostem. „Na místo vyrážel i koroner. S největší pravděpodobností se jedná o utonutí a podle všeho souvisí s případem, kdy čtveřici mladých příznivců geocachingu spláchla v ústí Motolského potoka přívalová vlna," uvedla.

Mladíka, posledního ze čtvečice hledající kešky, hledaly hlídky poříční policie na člunech až do pozdního večera, ještě předtím se zapojili do pátrání potápěči pražských hasičů. „Dnes od rána budeme pátrat dál, zaměříme se na oblast Mánesa, Rašínova nábřeží a propusti, která se tam nachází," řekl dnes ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský. Pokud počasí dovolí, budou pátrat i v tunelu, kde čtyři příznivce geocachingu zaskočila silná bouře s lijákem.

Tunel Motolského potoka, který na smíchovské náplavce ústí do Vltavy, měří podle mluvčího zhruba čtyři kilometry. V sobotu se tam kvůli velké vodě nebylo možné dostat. Bude-li to potřeba, požádají policisté opět o pomoc potápěče, dodal Rybanský.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru