dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská doprava

Ve Vinoři přibudou na frekventované silnici semafory

V dopravních špičkách je ve Vinoři na severovýchodě Prahy velmi hustý provoz na Mladoboleslavské ulici, která protíná tuto městskou část. Při cestě do školy či školky ji přecházejí rodiče s dětmi.

Na některých křižovatkách by proto radnice ráda nechala instalovat semafory. Nejvíce problematická místa jsou křižovatky Mladoboleslavská ¬– Živanická, Mladoboleslavská – Chaltická a Mladoboleslavská – Ronovská.

Semafor se objeví na již zmiňované Mladoboleslavské – Živanické a v budoucnu také u obchodního střediska Mladoboleslavská – Rosická.  „Na první semafor je projekt již hotov, druhý je ve stadiu plánování,“ uvedl starosta Vinoře František Švarc.

Jaká další opatření pro zklidnění dopravy a pro zvýšení bezpečnosti chodců Vinoř na letošek a další roky plánuje? Kruhovou křižovatku Mladoboleslavská – Chaltická, chytré semafory s naskočením červené při vyšší rychlosti, úsekové radary na měření rychlosti a zpomalovací ostrůvky.

„Všem těmto záležitostem se intenzivně a podrobně věnuje 1. místostarosta, Michal Biskup, kterému bych chtěl i touto cestou poděkovat,“ pokračoval František Švarc.

Co se parkování v městské části týče, modré zóny radnice nechystá. U nových projektů je samosprávou požadováno parkování v podzemí.
Pomoci řešit dlouhodobé problémy s dopravou v obci a průběžným nárůstem její hustoty by mohl obchvat, který by tranzitní dopravu odvedl mimo obydlené území. Pražské zastupitelstvo už schválilo pořízení změny územního plánu na obchvatovou komunikaci, v současnosti toto pořizování probíhá, vyjadřují se k ní všechny dotčené orgány.

Předpokládá se, že by byla tato změna předložena pražskému zastupitelstvu ke konečnému schválení na podzim tohoto roku. Souběžně k tomu probíhají i projektové práce.


Další články
Nahoru