Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v PrazeVíkendové tipy

Ve Viničním domku začne advent v pátek

Praha 12 přivítá období adventu v pátek 29. listopadu. Od 15:30 hodin je ve Viničním domku připraven bohatý program.

Vystoupí taneční škola Betty, dětský pěvecký sbor Rolnička, žáci 4. C ZŠ Na Beránku, pěvecký sbor ZUŠ Adolfa Voborského, pěvecký sbor Mráček a Sluníčko při ZŠ prof. Švejcara a soubor zobcových fléten Vivat Flauto.

V 17 hodin se rozsvítí vánoční strom a následuje průvod s lucernami. Lucerny se světlem ponesou zástupci neziskových organizací a městské části Praha 12 a jejich cílem bude vánoční strom na Sofijském náměstí.

advent-v-modranech-2019


Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

Včera ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Další články
Nahoru