Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ve Victoria Palace na Vítězném náměstí bude supermarket a další provozovny
Hrubá stavba Victoria Palace na Vítězném náměstí byla dokončena letos v květnu. Foto: Jan Puci

Ve Victoria Palace na Vítězném náměstí bude supermarket a další provozovny

Rezidenční projekt Victoria Palace, který vzniká na Vítězném náměstí v Bubenči, bude dokončen příští rok na jaře. Radnice Prahy 6 si v minulosti při prodeji pozemku, který soukromý investor potřeboval k realizaci projektu, vymínila, že v domě bude mít po dokončení možnost koupě nebytových prostor v přízemí. Podle místostarosty Petra Prokopa (STAN), do jehož kompetenci patří správa majetku, hospodářská politika, koncepce a strategický plán, bude v přízemí fungovat několik nájemců.

Tím největším by měl být pravděpodobně Ahold se svým supermarketem Albert. Už když Praha 6 prodávala pozemek, smlouvou stanovila, že tam chce tento typ prodejny.

„Krom toho počítáme s dalšími třemi komerčními provozy. Lékárnou, obchodem mobilního operátora a třetí prostor ještě řešíme. Dle územního plánu musí jít o nějakou veřejně prospěšnou funkci. Jednáme s investorem, v úvahu připadá třeba komunitní kavárna. Ale dořeší se to v průběhu podzimu,“ sdělil místostarosta. 

Podle něj by Praha 6 měla mít z nájmu komerčních prostor roční výnos minimálně devět milionů korun. Za samotné prostory, na které má dle smlouvy předkupní právo, zaplatí městská část maximálně 120,3 milionu korun. To je suma, kterou obdržela za pozemky pod Victoria Palace. 

A ve zmíněné smlouvě s investorem si Praha 6 dohodla, že až bude nebytové prostory kupovat, tak za ně nezaplatí víc, než kolik dostala za pozemky. Ocenění prostor vznikne na základě znaleckého posudku.


Autor: Jan Puci

innogy hlásí velký zájem o záchranný produkt Restart, 70 procent oslovených zákazníků už má výhodnější podstropové ceny

Dnes v 08:48

Většina zákazníků innogy, kterým od ledna 2024 hrozil po ukončení cenových stropů návrat extrémních cen energií z období energetické krize, už má klid a výhodnější ceny. Díky podpisu mimořádné letní nabídky Restart se vyvázali z předchozích smluv s vysokými krizovými cenami a innogy jim od...

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru