Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ve Victoria Palace na Vítězném náměstí bude supermarket a další provozovny
Hrubá stavba Victoria Palace na Vítězném náměstí byla dokončena letos v květnu. Foto: Jan Puci

Ve Victoria Palace na Vítězném náměstí bude supermarket a další provozovny

Rezidenční projekt Victoria Palace, který vzniká na Vítězném náměstí v Bubenči, bude dokončen příští rok na jaře. Radnice Prahy 6 si v minulosti při prodeji pozemku, který soukromý investor potřeboval k realizaci projektu, vymínila, že v domě bude mít po dokončení možnost koupě nebytových prostor v přízemí. Podle místostarosty Petra Prokopa (STAN), do jehož kompetenci patří správa majetku, hospodářská politika, koncepce a strategický plán, bude v přízemí fungovat několik nájemců.

Tím největším by měl být pravděpodobně Ahold se svým supermarketem Albert. Už když Praha 6 prodávala pozemek, smlouvou stanovila, že tam chce tento typ prodejny.

„Krom toho počítáme s dalšími třemi komerčními provozy. Lékárnou, obchodem mobilního operátora a třetí prostor ještě řešíme. Dle územního plánu musí jít o nějakou veřejně prospěšnou funkci. Jednáme s investorem, v úvahu připadá třeba komunitní kavárna. Ale dořeší se to v průběhu podzimu,“ sdělil místostarosta. 

Podle něj by Praha 6 měla mít z nájmu komerčních prostor roční výnos minimálně devět milionů korun. Za samotné prostory, na které má dle smlouvy předkupní právo, zaplatí městská část maximálně 120,3 milionu korun. To je suma, kterou obdržela za pozemky pod Victoria Palace. 

A ve zmíněné smlouvě s investorem si Praha 6 dohodla, že až bude nebytové prostory kupovat, tak za ně nezaplatí víc, než kolik dostala za pozemky. Ocenění prostor vznikne na základě znaleckého posudku.


Autor: Jan Puci

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

Dnes ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

Dnes ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Praha schválila akční plán kultury na letošní rok

Dnes v 11:12

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Akční plán Kulturní politiky hlavního města Prahy 22+ na rok 2024. Dokument obsahuje konkrétní projekty připravované hlavním městem nebo jím zřizovanými či založenými organizacemi, které budou v letošním roce zahájeny nebo se v nich bude pokračovat....

Praha 5 loni hospodařila se schodkem 227,3 milionu korun

Dnes v 09:45

Praha 5 loni hospodařila s příjmy 910 milionu a výdaji 1,14 miliardy korun. Rozdíl asi 230 milionu korun městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné výdaje vydala 763,7 milionu korun a na investice 373,6 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý projednali zastupitelé...

Když se setká budoucnost s budoucností. Pro LOM PRAHA a VR Group je nábor nových zaměstnanců prioritou

Dnes v 08:46

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. Účast na setkání...

Další články
Nahoru