dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Ve vestibulech metra se během jednoho dne uskuteční série koncertů
Akce Nalaďte se v metru se koná již popáté. Foto: Petr Hejna / DPP

Ve vestibulech metra se během jednoho dne uskuteční série koncertů

Poslechnout si oblíbenou písničku, zazpívat si nebo si třeba i zatančit. Už pátý ročník akce Nalaďte se v metru, při které si lidé mohou poslechnout kapely nejrůznějších žánrů, se bude konat ve čtvrtek 28. dubna. Lidem zahrají studenti  Konzervatoře a Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka i profesionální hudebníci. Živá vystoupení proběhnou od 9. do 20.45 hodin ve vybraných vestibulech stanic pražského metra.

Nejprve hravé tóny jazzu, poté třeba hardrock či popové skladby. Pokud ve čtvrtek 28. dubna vstoupíte do pražského metra, budete si možná spíše připadat jako na koncertu popové kapely, v jazzové kavárně nebo na vystoupení folkové skupiny.

V rámci pátého ročníku hudební akce v pražském metru zazní skladby od studentů Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka či profesionálních hudebníků. První tóny se rozezní v devět hodin ve stanici podzemky Muzeum A/C a pražským metrem se budou nést až do večera. Další vystoupení se odehrají ve vestibulech stanic Hlavní nádraží, Florenc ©, Nádraží Veleslavín, Můstek (B) a Vltavská.

Hudební vystoupení se ponesou už tradičně napříč žánry – od jazzu přes folk, pop až po hardrock. Na Florenci například vystoupí popová kapela s názvem „20 minutes“, na Vltavské si cestující poslechnou gospelové písně v podání Maranatha Gospel. Ve vestibulu stanice metra Muzeum se představí trio experimentálních hip-hop textařek „Las Chubas“. Florenc se pak promění převážně v jazzovou dílnu.

Během akce Nalaďte se v metru tak mohou posluchači formou hlasovacích lístků rozhodnout o tom, koho by rádi viděli na festivalu United Islands of Prague. 5. května budou ze všech hlasovacích lístků vylosováni čtyři šťastlivci, kteří získají vstupenku. Kapela, která od posluchačů získá největší počet hlasů, si zahraje na 13. ročníku „ostrovů“.

Program akce Nalaďte se v metru:

hudba-v-meru-a-nahled

hudba-v-metru-b-nahled


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru