dnes
Úterý - oblacno
20°C
zítra
Středa - obcasny-dest
18°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
Ve vestibulech metra jsou testovány tabule, které zobrazují skutečnou dobu do příjezdu souprav
Nové informační panely nad eskalátory ve stanici Staroměstská. Foto: DPP

Ve vestibulech metra jsou testovány tabule, které zobrazují skutečnou dobu do příjezdu souprav

Pražský dopravní podnik (DPP) začal v pěti stanicích metra testovat nové tabule informující o příjezdu souprav. Monitory do času příjezdu zahrnují dobu, za kterou dospělý člověk dojde na peron. Zohledňují i případnou nepravidelnost provozu. Elektronické tabule lidé najdou na lince B ve stanicích Florenc a Zličín, na lince C ve stanicích Kobylisy a Chodov, na lince A ve stanici Staroměstská.

Monitory jsou nainstalovány ve vestibulech stanic nad čárou odbavení, a také na začátku přestupní chodby ze stanice Florenc C na Florenc B. Po vyhodnocení pilotního provozu, který potrvá 6 měsíců, plánuje podnik monitory postupně osadit do dalších stanic metra.

Zobrazovaný čas na nových monitorech ukazuje skutečnou dobu do příjezdu nejbližších dvou souprav metra do stanice. Zohledňuje skutečný provoz metra, tedy každou případnou nepravidelnost a také dobu, kterou běžný dospělý cestující ujde klidným krokem od čáry odbavení na peron stanice. Tato doba je individuálně nastavena pro každou stanici. Správnost jejího nastavení se bude ověřovat a podle potřeb upravovat v průběhu pilotního provozu těchto monitorů.

„Při odpočítávání monitory nikdy nebudou ukazovat čas příjezdu 10 vteřin nebo nulu, ale jako poslední údaj to vždy bude minimální docházková doba na peron stanice. Poté bude časový údaj automaticky nahrazen informací o příjezdu následující soupravy,“ vysvětluje Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Nové monitory podle něj umožní zobrazovat také další provozní informace, jako je například omezení nebo přerušení provozu metra či jiná upozornění a užitečné údaje pro cestující.

„V lednu 2020 navážeme zobrazováním skutečných příjezdů autobusů MHD do jednotlivých zastávek,“ říká náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr.


Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Od července znovu letadlem do Dubaje

24. června 2020 v 07:37

Letecká společnost flydubai od 4. července znovu spustí přímou pravidelnou linku do Dubaje, obnoví se tak druhé dálkové spojení z Prahy. Do velkoměsta Spojených arabských emirátů mohou cestující letět nejprve jednou týdně, každou sobotu. Od 27. července pak budou lety k dispozici...

Další články
Nahoru