Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ve velkém sále Nuselské radnice bylo oceněno 21 žákyň a žáků
Nominované žáky ocenila 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO). Foto: Praha 4

Ve velkém sále Nuselské radnice bylo oceněno 21 žákyň a žáků

Čtvrtá městská část navázala na každoroční oceňování mladých talentů, kteří vynikají v řadě oblastí, a reprezentují tak nejen svoji školu, ale i městskou část, nebo dokonce celou naši zemi. Celkem bylo letos ve velkém sále Nuselské radnice oceněno 21 žákyň a žáků – po jedné nominaci z každé školy zřizované městskou částí.

Nominované žáky a přítomné hosty z řad rodičů, prarodičů, učitelů a ředitelů škol přivítala 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO). V úvodu připomněla, jak je dobře, že se opět vrátila tradice této výjimečné akce pro výjimečné děti.

„Nominovaní žáci jsou důkazem toho, že naše děti nesedí jen u mobilů a za zavřenými dveřmi svých domovů. Ve volném čase se věnují sportu, umění, ale také pomáhají ostatním. Nejdojemnější pro mě byl moment, kdy se ke mně jeden z nominovaných naklonil se slovy, že ke mně chodil do mateřské školy. Je úžasné vidět, jaké osobnosti z našich dětí vyrůstají, je třeba si jich vážit a jejich píli ocenit,“ uvedla Irena Michalcová.

Mezi oceněnými byli vícenásobní mistři ČR a světa ve svých disciplínách, nadaní umělci ale také ti, kteří dokážou podat pomocnou ruku lidem ve svém okolí.


Autor: Alo

Blešák na Radlické

Včera v 10:46

Blešák na Radlické v neděli 28. července od 12:00 do 18:00 hodin nabídne spoustu pokladů, které si můžete ulovit a odnést domů.

Realitní portál Prahy 1 informuje o aktuálních nabídkách městské části

22. července 2024 ve 13:01

Realitní portál Prahy 1 uveřejňuje všechny záležitosti týkající se nakládání s majetkem svěřeným městské části.

Komentovaná vycházka s Prahou 6: Petřiny

21. července 2024 v 10:14

Sídliště Petřiny má v podstatě tři sídelní celky a patří mezi nejstarší sídliště v Praze. Vycházka v úterý 23. července začíná u pomníku profesora Otto Wichterle a připomínkou jeho neskutečného života.

V Bubenči bude modernizováno veřejné osvětlení

20. července 2024 v 10:52

Koncem července bude v oblasti Bubenče zahájena kompletní obnova veřejného osvětlení. Modernizace přinese úsporu servisních nákladů, sníží spotřebu elektrické energie i množství rušivého osvětlení.

Praha 15: Toulcův dvůr s průvodcem

20. července 2024 v 10:42

Dozvědět se o Toulcově dvoře a podívat se tam, kam se běžně nechodí, můžete 27. července při prohlídce. Podle věku a přání účastníků se dozvíte něco o historii dvora, hospodářských zvířatech, péči o přírodní zahradu či o unikátnosti mokřadu.

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

19. července 2024 v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

19. července 2024 v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

19. července 2024 v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Další články
Nahoru