dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Letní PrahaVíkendové tipy

Ve Stromovce se utkají o titul stromolezci z celé Evropy

Během víkendu, 2. a 3. července, se v parku Stromovka koná Mistrovství Evropy ve stromolezení. Mistrovství se zúčastní okolo 50 soutěžících rozdělených do mužské a ženské kategorie. Jde o finalisty národních stromolezeckých soutěží a zároveň profesionály pečující o stromy rostoucí mimo les.

Samotné závody simulují každodenní práci stromolezců. V sobotu se soutěžící utkají v pěti disciplínách základního kola, kterými jsou: instalace lezeckého lana do koruny stromu, jištěný šplh na čas, jištěný rychlostní výstup po větvích, dále potom disciplína práce v koruně, která prověří jak hladce, bezpečně a rychle se stromolezec dostane na všechny předem určené body rozmístěné ve větvích a poslední disciplínou je simulace záchrany zraněného spolulezce. Simulace se provádí ve výšce s figurínou, která váží 80 kg.

Českou republiku budou reprezentovat Tomáš Gut, Petr Vlček a Jiří Voda.

V rámci mistrovství budete mít na místě možnost využít i bohatého doprovodného programu, občerstvení, komentované prohlídky Stromovky, akce pro děti a samozřejmě se i více dozvědět o práci stromolezců.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru