dnes
Pondělí - jasno
20°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
23°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
23°C

Ve středu je poslední možnost zapojit se do soutěže o permanentku na celý festival severských filmů

I letos má 13 šťastlivců šanci vyhrát permanentku na celý festival Severská filmová zima 2018, který začíná ve čtvrtek 8. února v pražském kině Lucerna. 

Soutěž je zde: http://www.sfklub.cz/soutez-o-vstupenky-2018

Z těch, kteří správně zodpoví všechny části všech otázek, bude vylosován jeden výherce z každého města – celkem tedy 13 výherců. Letošní ročník je ve znamení osmiček.. A otázek bude jen 8.

Každý výherce dostane také audioknihu ze severské kolekce OneHotBook, partnera festivalu.

Odpovědi posílejte do 7. února 2018 na adresu: soutez@sfklub.cz. Do předmětu napište město, ve kterém na festival půjdete.

Jedním z mediálních partnerů festivalu Severská filmová zima 2018 je i server Pražský patriot, který bude průběžně zveřejňovat program jednotlivých festivalových dní.


Doktorfest 2018. Hudba léčí, a když hrají lékaři, platí to dvojnásob

Dnes v 07:20

Šestý ročník dobročinného hudebního festivalu lékařů v sobotu 26. května od 12 do 22 hodin. U Písecké brány na Praze 6 se již pošesté bude konat lékařský hudební festival Doktorfest.

Projekt Senior akademie uspěl v další městské části

Včera ve 12:59

Aktuální ročník Senior akademie v Praze 13 vyvrcholil ve čtvrtek 17. května na půdě místní radnice. Předání certifikátu jeho úspěšným absolventům se účastnil i pražský radní pro bezpečnost a místní zastupitel Libor Hadrava. Ten projekt osobně a dlouhodobě...

Město podpořilo další ročník bezpečnostního projektu pro mateřské školy a setkání učňů Machři roku

Včera v 08:55

Pražští zastupitelé na dnešním zasedání schválili poskytnutí účelových dotací na realizaci osvědčených a úspěšných projektů v oblasti školství. Z městského rozpočtu podpořili 1,5 milionem korun projekt bezpečnostní průpravy dětí na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí a půl milionem...

Zastupitelstvo podpořilo Asociaci občanských poraden

Včera v 08:18

Asociace občanských poraden (AOP) obdrží od hlavního města finanční podporu ve výši 1,8 milionu korun. Na čtvrtečním zasedání o tom na návrh radního pro oblast sociálních věcí Daniela Hodka rozhodlo Zastupitelstvo hlavního města Prahy. 

Devítka v pohybu: Běh, jóga, tréning a cvičení pro maminky

19. května 2018 v 09:49

Sdružení Devítka v pohybu díky podpoře MČ Praha 9 organizuje projekt veřejných venkovních tréninků v parcích a na Fitness stezce Rokytka pro veřejnost zdarma.

Ve středu S kočárkem Prahou

19. května 2018 v 07:34

Ve Žlutých lázních se ve středu 23. května sejdou maminky a děti na akci S kočárkem Prahou. Pro ně i děti bude od 10 do 18 hodin připraven informační a zábavný program, ve kterém se seznámí s novinkami ze světa dětských produktů a služeb.

Dny Prahy 5 ve Winternitzově vile

19. května 2018 v 07:04

V rámci Dnů Prahy 5 se můžete podívat do Winternitzovy vily 21. – 25. května od 10 do 18 hodin. Pro občany Prahy 5, kteří se u vchodu prokáží občanským průkazem, je vstup zdarma.

Čtěte také:

Festival Nuselské dvorky se vrací

19. května 2018 v 06:47

Celodenní festivalovou pohodu si v Nuslích užijete dnes od 9 do 23 hodin. V hlavní roli se představí dvorek v CIRQUEONu, Vnitroblok Mečislavova, zahrádka kavárny Sweetcakes – coffee and pies a kavárna Ňáký kafé.

Praha rozhodla o budoucnosti své policie. Schválila její koncepci

18. května 2018 v 16:10

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo 17. května Návrh stabilizace, fungování a rozvoje Městské policie hlavního města Prahy do roku 2023. Strategicky významný dokument, jehož obsah přesahuje jednotlivá volební období, podpořila i část pražské opozice.  

Ve Zborovské bude omezen provoz

18. května 2018 v 16:07

Od 19. května do 18. června bude omezen provoz na komunikaci Zborovská v Praze 5 v úseku ulic Matoušova – Lidická. Důvodem je oprava komunikace.

Na Proseku lidé diskutují o podobě střížkovské části parku Přátelství

18. května 2018 v 09:01

Po devíti letech jednání 23. dubna městská část Praha 9 fakticky převzala pozemky mezi ulicemi Jiřetínská a Lovosická od společnosti OC9 s. r. o., která byla jejich dosavadním vlastníkem, aby mohla rozšířit sousední park Přátelství. A hned se rozjela diskuze s občany, co by ve střížkovské části...

Platy zaměstnanců pražského školství se posílí o celkem 600 milionů korun

18. května 2018 v 08:55

Na návrh pražské radní pro školství a evropské fondy Ireny Ropkové včera zastupitelstvo hlavního města schválilo historicky nejvyšší posílení platů pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství z městského rozpočtu. Zaměstnanci mateřských, základních, středních i vyšších odborných škol,...

Dvoudenní festival Tři sestry 33 let open-air začíná po poledni v Braníku

18. května 2018 v 08:54

Skupina Tři sestry dnes a zítra oslaví své 33. narozeniny na festivalu „Tři sestry 33 Let Open Air“ v pražském areálu Ledárny Braník.

Další krátké zprávy
Nahoru