dnes
Čtvrtek - skorojasno
8°C
zítra
Pátek - zatazeno
4°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Ve Strašnicích havaroval autobus MHD, po střetu se dvěma auty narazil do sídla statistiků
Policisté, hasiči a pracovníci dopravního podniku zasahující u nehody autobusu a osobních aut. Foto: Policie ČR

Ve Strašnicích havaroval autobus MHD, po střetu se dvěma auty narazil do sídla statistiků

V pražských Strašnicích se dnes před polednem srazil autobus se dvěma osobními auty. Po střetu autobus narazil do budovy Českého statistického úřadu, podle hasičů je poškozeno převážně opláštění budovy. Nehoda si podle prvních informací vyžádala pět lehce zraněných, záchranná služba si do péče převzala čtyři lidi. V místě je průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Na twitteru to uvedli mluvčí policistů, hasičů a záchranné služby.

„V ulici Na Padesátém došlo k dopravní nehodě autobusu a dvou osobních aut. V místě nehody je průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Při průjezdu místem události dbejte zvýšené opatrnosti a pokynů policistů," uvedla na twitteru policie. Doplnila, že po střetu s osobními vozidly autobus narazil do pláště budovy jednoho z tamních úřadů. V ulici sídlí Český statistický úřad.

Na místě zasahovali hasiči z centrály a Strašnic. „Na místě je policie a záchranná služba, která si převzala do péče čtyři zraněné osoby. Provádíme průzkum pláště budovy, která byla dopravní nehodou zasažena," uvedli hasiči.

Později dodali, že byl poškozen hlavně plášť budovy. „Po dohodě s hasiči DPP jim místo předáváme a naše jednotky se vrací na své základny," uvedli. Záchranná služba na twitteru napsala, že na místě je podle prvních informací pět lehce zraněných osob.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Dnes ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru