dnes
Neděle - skorojasno
4°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
4°C
Ve Strašnicích havaroval autobus MHD, po střetu se dvěma auty narazil do sídla statistiků
Policisté, hasiči a pracovníci dopravního podniku zasahující u nehody autobusu a osobních aut. Foto: Policie ČR

Ve Strašnicích havaroval autobus MHD, po střetu se dvěma auty narazil do sídla statistiků

V pražských Strašnicích se dnes před polednem srazil autobus se dvěma osobními auty. Po střetu autobus narazil do budovy Českého statistického úřadu, podle hasičů je poškozeno převážně opláštění budovy. Nehoda si podle prvních informací vyžádala pět lehce zraněných, záchranná služba si do péče převzala čtyři lidi. V místě je průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Na twitteru to uvedli mluvčí policistů, hasičů a záchranné služby.

„V ulici Na Padesátém došlo k dopravní nehodě autobusu a dvou osobních aut. V místě nehody je průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Při průjezdu místem události dbejte zvýšené opatrnosti a pokynů policistů," uvedla na twitteru policie. Doplnila, že po střetu s osobními vozidly autobus narazil do pláště budovy jednoho z tamních úřadů. V ulici sídlí Český statistický úřad.

Na místě zasahovali hasiči z centrály a Strašnic. „Na místě je policie a záchranná služba, která si převzala do péče čtyři zraněné osoby. Provádíme průzkum pláště budovy, která byla dopravní nehodou zasažena," uvedli hasiči.

Později dodali, že byl poškozen hlavně plášť budovy. „Po dohodě s hasiči DPP jim místo předáváme a naše jednotky se vrací na své základny," uvedli. Záchranná služba na twitteru napsala, že na místě je podle prvních informací pět lehce zraněných osob.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru