dnes
Středa - oblacno
18°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
22°C
pozítří
Pátek - oblacno
19°C
Ve Strašnicích havaroval autobus MHD, po střetu se dvěma auty narazil do sídla statistiků
Policisté, hasiči a pracovníci dopravního podniku zasahující u nehody autobusu a osobních aut. Foto: Policie ČR

Ve Strašnicích havaroval autobus MHD, po střetu se dvěma auty narazil do sídla statistiků

V pražských Strašnicích se dnes před polednem srazil autobus se dvěma osobními auty. Po střetu autobus narazil do budovy Českého statistického úřadu, podle hasičů je poškozeno převážně opláštění budovy. Nehoda si podle prvních informací vyžádala pět lehce zraněných, záchranná služba si do péče převzala čtyři lidi. V místě je průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Na twitteru to uvedli mluvčí policistů, hasičů a záchranné služby.

„V ulici Na Padesátém došlo k dopravní nehodě autobusu a dvou osobních aut. V místě nehody je průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Při průjezdu místem události dbejte zvýšené opatrnosti a pokynů policistů," uvedla na twitteru policie. Doplnila, že po střetu s osobními vozidly autobus narazil do pláště budovy jednoho z tamních úřadů. V ulici sídlí Český statistický úřad.

Na místě zasahovali hasiči z centrály a Strašnic. „Na místě je policie a záchranná služba, která si převzala do péče čtyři zraněné osoby. Provádíme průzkum pláště budovy, která byla dopravní nehodou zasažena," uvedli hasiči.

Později dodali, že byl poškozen hlavně plášť budovy. „Po dohodě s hasiči DPP jim místo předáváme a naše jednotky se vrací na své základny," uvedli. Záchranná služba na twitteru napsala, že na místě je podle prvních informací pět lehce zraněných osob.


Bylo podepsáno memorandum, které se zabývá budoucí podobou veřejných ploch v kampusu Albertov

Včera ve 22:06

V pondělí 24. září podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) dokument o spolupráci s Univerzitou Karlovou a hlavním městem Prahou. Memorandum, nazvané „O společném zájmu v oblasti kampusu Albertov“, zohledňuje požadavky, které vznesla právě Praha 2. 

Další články
Nahoru