dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Ve Strahovském tunelu vytéká z podloží pod silnicí voda, přibývá nehod motorkářů
Výjezd ze Strahovského tunelu v Praze 6. Ve stejném místě, ale v opačném směru, se stávají často nehody motorkářů. Foto: archiv

Ve Strahovském tunelu vytéká z podloží pod silnicí voda, přibývá nehod motorkářů

V poslední době došlo ve Strahovském tunelu ve směru na Prahu 5 k vyššímu počtu nehod motorkářů. Naposledy se srazil včera ráno motocykl s osobním autem.

„Upozorňujeme proto zejména řidiče motocyklů, ale i ostatní účastníky silničního provozu, že vzhledem k vytékání vody z podélné dilatační spáry v podloží pod vozovkou i v době suchého počasí je nutno dbát zvýšené pozornosti při průjezdu tunelem z Prahy 6 na Prahu 5.

Vytékání vody je ve Strahovském tunelu, který začal sloužit řidičům v roce 1997, problém už mnoho let. A ten jen tak nezmizí. V dopravní stavbě totiž není dostatečná izolace. Náprava by si vyžádala na delší dobu uzavření důležité součástí Městského okruhu.

„Oprava Strahovského tunelu, při které by byl vyřešen problém s izolací, je dlouhodobě v plánu. Nicméně datum není zatím stanoveno, letos to určitě nebude,“ připustila mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Reakcí na zvýšení počet nehod především motorkářů bylo osazení nových a výraznějších značek, které varují před rizikem smyku.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru