Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ve Stodůlkách byla odhalena lavička Václava Havla
Lavička Václava Havla ve Stodůlkách. Foto: se souhlasem MČ Praha 13

Ve Stodůlkách byla odhalena lavička Václava Havla

Ve Stodůlkách byla v pátek 17. listopadu u příležitosti výročí sametové revoluce odhalena lavička Václava Havla. Ve světě se tak stala jedenapadesátou, která je věnována prvnímu prezidentovi České republiky. Informovala o tom mluvčí Prahy 13 Lucie Steinerová. V budově Business Centre Aspira je zároveň pro veřejnost volně přístupná výstava „Střípky revoluce“.

V hlavním městě se tak stala pátou, která je věnována prvnímu prezidentovi České republiky. „Je to velká čest pro naši městskou část, zároveň zkvalitnění veřejného prostoru, což je velmi důležité. Každý občan nejen Prahy 13, ale samozřejmě i Prahy, může v této lokalitě si posedět a připomenout si historii sametové revoluce," uvedl David starosta třinácté městské části David Vodrážka (ODS).

Lavička se nachází v Bucharově ulici mezi kancelářskými budovami nedaleko stanice metra Nové Butovice. Umělecké posezení tvoří dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. 

Lavičky na počest Václava Havla stojí už na náplavce Hollar, v Suchdole, Horních Počernicích a na Maltézském náměstí, kde byla 1. května 2014 odhalena vůbec první Havlova lavička v Česku.

Součástí slavnostního odhalení lavičky Václava Havla je také tematická výstava ,Střípky revoluce' v prostorách Business Centre Aspira. Výstava zaznamenává průběh a svědectví toho, co se dělo v listopadových dnech a po listopadových dnech v roce 1989.

Příběhy spojené se sametovou revolucí ale výstava nepředstavuje jen formou textů a fotografií na panelech, ale využívá také rozšířenou realitu. „V aplikaci Festival svobody lze některé obrázky rozpohybovat a vidět videozáběry s titulky. Výstava tak nabízí výrazně více informací, než kolik je jen na panelech.

„Aplikaci si zájemci mohou stáhnout pomocí QR kódů uvedených na panelech a v ní si pak rozkliknout tlačítko ‚rozšířená realita‘. Pak už stačí jen namířit fotoaparát telefonu na obrázky na panelech a z nich se v telefonu spustí video,“ popsala Steinerová. Výstava bude přístupná následující tři týdny.


Autor: Jan Puci

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru