Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Ve Stodůlkách byla odhalena lavička Václava Havla
Lavička Václava Havla ve Stodůlkách. Foto: se souhlasem MČ Praha 13

Ve Stodůlkách byla odhalena lavička Václava Havla

Ve Stodůlkách byla v pátek 17. listopadu u příležitosti výročí sametové revoluce odhalena lavička Václava Havla. Ve světě se tak stala jedenapadesátou, která je věnována prvnímu prezidentovi České republiky. Informovala o tom mluvčí Prahy 13 Lucie Steinerová. V budově Business Centre Aspira je zároveň pro veřejnost volně přístupná výstava „Střípky revoluce“.

V hlavním městě se tak stala pátou, která je věnována prvnímu prezidentovi České republiky. „Je to velká čest pro naši městskou část, zároveň zkvalitnění veřejného prostoru, což je velmi důležité. Každý občan nejen Prahy 13, ale samozřejmě i Prahy, může v této lokalitě si posedět a připomenout si historii sametové revoluce," uvedl David starosta třinácté městské části David Vodrážka (ODS).

Lavička se nachází v Bucharově ulici mezi kancelářskými budovami nedaleko stanice metra Nové Butovice. Umělecké posezení tvoří dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. 

Lavičky na počest Václava Havla stojí už na náplavce Hollar, v Suchdole, Horních Počernicích a na Maltézském náměstí, kde byla 1. května 2014 odhalena vůbec první Havlova lavička v Česku.

Součástí slavnostního odhalení lavičky Václava Havla je také tematická výstava ,Střípky revoluce' v prostorách Business Centre Aspira. Výstava zaznamenává průběh a svědectví toho, co se dělo v listopadových dnech a po listopadových dnech v roce 1989.

Příběhy spojené se sametovou revolucí ale výstava nepředstavuje jen formou textů a fotografií na panelech, ale využívá také rozšířenou realitu. „V aplikaci Festival svobody lze některé obrázky rozpohybovat a vidět videozáběry s titulky. Výstava tak nabízí výrazně více informací, než kolik je jen na panelech.

„Aplikaci si zájemci mohou stáhnout pomocí QR kódů uvedených na panelech a v ní si pak rozkliknout tlačítko ‚rozšířená realita‘. Pak už stačí jen namířit fotoaparát telefonu na obrázky na panelech a z nich se v telefonu spustí video,“ popsala Steinerová. Výstava bude přístupná následující tři týdny.


Autor: Jan Puci

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru