dnes
Čtvrtek - oblacno
14°C
zítra
Pátek - oblacno
17°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
15°C
Ve Štěrboholích hořela skládka, v Uhříněvsi auto
Hasiči při zásahu na skládce. Foto: HZS Praha

Ve Štěrboholích hořela skládka, v Uhříněvsi auto

Několik profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo dnes ráno před osmou hodinou v ulici K lesíku v Praze 15 u požáru skládky odpadu.

„Hasiči zasahovali v dýchací technice a pomocí čtyř vodních proudů. Vodu na místo zajišťovali kyvadlovou dopravou dobrovolné jednotky,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na dohašování a rozhrabávání odpadu byl nasazen i nakladač. Požár se podařilo lokalizovat krátce před devátou hodinou. Na stejném místě hořelo již několikrát v minulosti. Naposledy před necelým měsícem, kdy zde hasiči likvidovali požár biodpadu na ploše zhruba 20×30 metrů.

Příčinu dnešního požáru zjišťuje hasičský vyšetřovatel, který by měl určit také výši škody. U požáru zasahovaly podle Kavky jednotky z chodovské, strašnické a krčské stanice, spolu s jednotkami dobrovolných hasičů z Dolních a Horních Měcholup. 

Požár auta v Uhříněvsi 

Jednotky pražských a středočeských profesionálních hasičů zasahovaly dnes v devět hodin v ulici Přátelství v Uhříněvsi u požáru osobního auta, které zachvátily plameny.

Požár se podařilo zvládnout uhasit během osmi minut od příjezdu jednotek, následovalo dohašování. Vyšetřovatel zjistil, že příčinou požáru byla technická závada, škodu odhadl na 100 000 korun. 


Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

Dnes v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

Včera v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Praha 8 vybavila školy a školky teploměry, rukavicemi a dezinfekcí

Včera v 08:33

V souvislosti s uvolňováním epidemiologických opatření obnovila Praha 8 provoz svých mateřských škol a prvního stupně základních škol. Do tříd a učeben se vrátilo 62,9 procent předškoláků a 42,3 procent žáků prvního stupně. Od 11. května svou výuku již obnovilo 79,5 procent žáků devátých...

Hlavní město slavnostně otevře nové Centrum interaktivní výuky

Včera v 07:55

Dnes hlavní město netradičně otevře nově vybudované Centrum interaktivní výuky. Událost se uskuteční virtuálně od 10 hodin.

Další články
Nahoru