dnes
Čtvrtek - jasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
29°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Ve Štěrboholích hořela skládka, v Uhříněvsi auto
Hasiči při zásahu na skládce. Foto: HZS Praha

Ve Štěrboholích hořela skládka, v Uhříněvsi auto

Několik profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo dnes ráno před osmou hodinou v ulici K lesíku v Praze 15 u požáru skládky odpadu.

„Hasiči zasahovali v dýchací technice a pomocí čtyř vodních proudů. Vodu na místo zajišťovali kyvadlovou dopravou dobrovolné jednotky,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na dohašování a rozhrabávání odpadu byl nasazen i nakladač. Požár se podařilo lokalizovat krátce před devátou hodinou. Na stejném místě hořelo již několikrát v minulosti. Naposledy před necelým měsícem, kdy zde hasiči likvidovali požár biodpadu na ploše zhruba 20×30 metrů.

Příčinu dnešního požáru zjišťuje hasičský vyšetřovatel, který by měl určit také výši škody. U požáru zasahovaly podle Kavky jednotky z chodovské, strašnické a krčské stanice, spolu s jednotkami dobrovolných hasičů z Dolních a Horních Měcholup. 

Požár auta v Uhříněvsi 

Jednotky pražských a středočeských profesionálních hasičů zasahovaly dnes v devět hodin v ulici Přátelství v Uhříněvsi u požáru osobního auta, které zachvátily plameny.

Požár se podařilo zvládnout uhasit během osmi minut od příjezdu jednotek, následovalo dohašování. Vyšetřovatel zjistil, že příčinou požáru byla technická závada, škodu odhadl na 100 000 korun. 


Tragická nehoda na Pražském okruhu

11. srpna 2020 v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

10. srpna 2020 v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

10. srpna 2020 v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

10. srpna 2020 ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

Další články
Nahoru