Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 4°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ve Štěrboholích hořela skládka, v Uhříněvsi auto
Hasiči při zásahu na skládce. Foto: HZS Praha

Ve Štěrboholích hořela skládka, v Uhříněvsi auto

Několik profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo dnes ráno před osmou hodinou v ulici K lesíku v Praze 15 u požáru skládky odpadu.

„Hasiči zasahovali v dýchací technice a pomocí čtyř vodních proudů. Vodu na místo zajišťovali kyvadlovou dopravou dobrovolné jednotky,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na dohašování a rozhrabávání odpadu byl nasazen i nakladač. Požár se podařilo lokalizovat krátce před devátou hodinou. Na stejném místě hořelo již několikrát v minulosti. Naposledy před necelým měsícem, kdy zde hasiči likvidovali požár biodpadu na ploše zhruba 20×30 metrů.

Příčinu dnešního požáru zjišťuje hasičský vyšetřovatel, který by měl určit také výši škody. U požáru zasahovaly podle Kavky jednotky z chodovské, strašnické a krčské stanice, spolu s jednotkami dobrovolných hasičů z Dolních a Horních Měcholup. 

Požár auta v Uhříněvsi 

Jednotky pražských a středočeských profesionálních hasičů zasahovaly dnes v devět hodin v ulici Přátelství v Uhříněvsi u požáru osobního auta, které zachvátily plameny.

Požár se podařilo zvládnout uhasit během osmi minut od příjezdu jednotek, následovalo dohašování. Vyšetřovatel zjistil, že příčinou požáru byla technická závada, škodu odhadl na 100 000 korun. 


Další články
Nahoru