dnes
Pátek - obcasny-dest
15°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
16°C
Ve Štěrboholích hořela skládka, v Uhříněvsi auto
Hasiči při zásahu na skládce. Foto: HZS Praha

Ve Štěrboholích hořela skládka, v Uhříněvsi auto

Několik profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo dnes ráno před osmou hodinou v ulici K lesíku v Praze 15 u požáru skládky odpadu.

„Hasiči zasahovali v dýchací technice a pomocí čtyř vodních proudů. Vodu na místo zajišťovali kyvadlovou dopravou dobrovolné jednotky,“ informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na dohašování a rozhrabávání odpadu byl nasazen i nakladač. Požár se podařilo lokalizovat krátce před devátou hodinou. Na stejném místě hořelo již několikrát v minulosti. Naposledy před necelým měsícem, kdy zde hasiči likvidovali požár biodpadu na ploše zhruba 20×30 metrů.

Příčinu dnešního požáru zjišťuje hasičský vyšetřovatel, který by měl určit také výši škody. U požáru zasahovaly podle Kavky jednotky z chodovské, strašnické a krčské stanice, spolu s jednotkami dobrovolných hasičů z Dolních a Horních Měcholup. 

Požár auta v Uhříněvsi 

Jednotky pražských a středočeských profesionálních hasičů zasahovaly dnes v devět hodin v ulici Přátelství v Uhříněvsi u požáru osobního auta, které zachvátily plameny.

Požár se podařilo zvládnout uhasit během osmi minut od příjezdu jednotek, následovalo dohašování. Vyšetřovatel zjistil, že příčinou požáru byla technická závada, škodu odhadl na 100 000 korun. 


Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

Včera v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

Včera v 09:52

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ...

Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř. Bude sloužit k projektu výuky českých dětí ve světě

Včera v 06:11

Praha dokončila vybudování nejmodernější laboratoře v Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky hlavního města Prahy. Uskutečnění celého projektu od jeho návrhu a vizualizace až k otevření inovačního vzdělávacího prostoru vyšlo hlavní město na 2,2 milionu korun bez DPH. Laboratoř bude nyní...

Praha 5 prodlužuje dobu hlasování o Participativním rozpočtu

21. října 2020 ve 21:16

Radnice Prahy 5 prodloužila dobu, po kterou může veřejnost hlasovat v rámci Participativního rozpočtu. Vybírat projekty můžete až do 15. listopadu 2020.

Praha bude do půlky listopadu přijímat nabídky na prodej ubytovacích zařízení a bytových domů

21. října 2020 ve 14:51

Záměr hlavního města nakoupit ve veřejné soutěži objekty k ubytování lidí z řad podporovaných profesí a osob v sociální tísni byl již zveřejněn na úřední desce.

Platnost řidičských průkazů se prodlouží. V nouzovém stavu průkaz nebude nutné měnit za nový

20. října 2020 v 18:36

Ministerstvo dopravy ČR společně s Ministerstvem vnitra ČR rozhodlo o toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu na území České republiky. Lidé s propadlým průkazem tak budou moci dále řídit svá vozidla a na doklad se bude hledět po dobu nouzového stavu jako na platný. Hlavní...

Praha 4 pomáhá obyvatelům zadržovat dešťovou vodu

20. října 2020 v 07:48

Více než 316 tisíc korun obdrží 45 fyzických i právnických osob, které v září požádaly městskou část Praha 4 o dotaci na nákup retenčních nádob na podporu akumulace a využití srážkových vod. 

Další články
Nahoru