Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Ve stanici Praha-Radotín skončila oprava nástupišť
Nástupiště v radotínské stanici. Foto: SŽ

Ve stanici Praha-Radotín skončila oprava nástupišť

Postup rekonstrukčních prací ve stanici Praha-Radotín umožnil Správě železnic (SŽ) otevřít pro cestující její další část. Od druhé poloviny minulého týdne mohou využívat dvě nová nástupiště, stavbařům na nich zbývá dokončit podhledy na zastřešení a nainstalovat elektronické informační tabule. Informoval o tom mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

V rekonstruované stanici Praha-Radotín se v závěru loňského roku otevřely pro veřejnost oba podchody. První se nachází u ulice Na Betonce, stejně jako druhý podchod umožňuje rovněž přístup do Vrážské ulice. Se čtvrteční zprovozněním dvou nových nástupišť se v nich současně otevřely také příslušné výstupy.    

Cestující v Radotíně mohou nyní využívat tři nástupiště s celkem pěti nástupními hranami. Vyšší kapacitu stanice a konec omezení pro vlaky pak zajistí aktivace zabezpečovacího zařízení, ke které dojde do 14. února a která si vyžaduje částečná omezení provozu.    

Investiční akce s názvem Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) – Černošice (mimo) začala „korun. Projekt je spolufinancován EU z Nástroje pro propojení Evropy,“ sdělil Gavenda.

Další zlepšení poskytovaných služeb podle něj přinese v závěru letošního roku také otevření nové nádražní budovy. Půjde o jednopodlažní objekt s halou pro cestující, pokladnami, veřejnými toaletami a doplňkovými komerčními prostory.


Autor: puc

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

Včera ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Další články
Nahoru