Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ve stanici Praha-Radotín skončila oprava nástupišť
Nástupiště v radotínské stanici. Foto: SŽ

Ve stanici Praha-Radotín skončila oprava nástupišť

Postup rekonstrukčních prací ve stanici Praha-Radotín umožnil Správě železnic (SŽ) otevřít pro cestující její další část. Od druhé poloviny minulého týdne mohou využívat dvě nová nástupiště, stavbařům na nich zbývá dokončit podhledy na zastřešení a nainstalovat elektronické informační tabule. Informoval o tom mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

V rekonstruované stanici Praha-Radotín se v závěru loňského roku otevřely pro veřejnost oba podchody. První se nachází u ulice Na Betonce, stejně jako druhý podchod umožňuje rovněž přístup do Vrážské ulice. Se čtvrteční zprovozněním dvou nových nástupišť se v nich současně otevřely také příslušné výstupy.    

Cestující v Radotíně mohou nyní využívat tři nástupiště s celkem pěti nástupními hranami. Vyšší kapacitu stanice a konec omezení pro vlaky pak zajistí aktivace zabezpečovacího zařízení, ke které dojde do 14. února a která si vyžaduje částečná omezení provozu.    

Investiční akce s názvem Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) – Černošice (mimo) začala „korun. Projekt je spolufinancován EU z Nástroje pro propojení Evropy,“ sdělil Gavenda.

Další zlepšení poskytovaných služeb podle něj přinese v závěru letošního roku také otevření nové nádražní budovy. Půjde o jednopodlažní objekt s halou pro cestující, pokladnami, veřejnými toaletami a doplňkovými komerčními prostory.


Autor: puc

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Dnes v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru