dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Ve snu to vypadalo jinak: Intermediální výstava mladých autorů v malebné Křižovnické chodbě
Křižovnická chodba v Klementinu. Foto: Vit Svajcr / Wikimedia Commons

Ve snu to vypadalo jinak: Intermediální výstava mladých autorů v malebné Křižovnické chodbě

Intermediální výstava „Ve snu to ale vypadalo jinak” představí v Křižovnické chodbě Klementina kurátorský výběr Rudolfa Matějčka a Hany Smělé. Výstava se zaměřuje na audio-vizuální práce studentů i absolventů předních vysokých uměleckých škol, přičemž některé instalace, projekce, site specific či kinetické objekty jsou často vytvořeny přímo pro netradiční výstavní prostor.

Vybrané projekty spojují narušené hranice snové atmosféry a deziluze reálného světa i banální situace v kontextu vědy a kultury.

Mezi vystavujícími jsou například student AVU a čerstvý laureát ceny EXIT Jiří Žák, architekturou ovlivněné projekty připravili Jan Boháč a Vojtěch Rada. Novomediální ateliéry AVU zastupují David Přílučík, Lucie Fryčová a Pavla Dundálková se svými projekcemi.

Jan Nálepa, Jakub Jansa, Vincent Pieraerd (BE) a umělkyně Laura Luna Castillo (MEX) a Tomoko Kumagai (JAP) pracují s novými technologiemi či kinetickými objekty. Za plzeňskou Fakultu Designu a umění Ladislava Sutnara se představí mimo jiné diplomové práce Dany Bartoníčkové a Tomáše Šrámka a hravá instalace Luboše Krále.

Křižovnická chodba, ve které je výstava umístěna, je součástí západního křídla areálu Klementina situovaného do Křižovnické ulice. Je nestarší částí jezuitské koleje. Původně se jednalo o hlavní vstup do areálu, byla zde umístěna vrátnice, hovorna a pokoj pro hosty.

Chodby jsou zdobeny freskami s motivy ze života dvou nejvýznamnějších světců jezuitského řádu – sv. Ignáce z Loyoly a sv. Františka Xaverského.
Výstava bude veřejnosti přístupná od pátku 22. ledna přes hlavní vchod Národní knihovny / Klementina oproti převzetí vstupenky, kterou si lze na vrátnici vyzvednout zdarma.
    
Ve snu to ale vypadalo jinak
Intermediální výstava – studenti a absolventi AVU, UMPRUM & FDU Plzeň
Národní knihovna České republiky, Klementinum, Křižovnická chodba, přízemí
Výstava bude otevřena 22. 1. – 11. 2. 2016, po–pá, 17.00 – 21.30 hod.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru